0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 48GQ900 | Samsung CRG9 49 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2022 | 2019 |
| Brand | LG | Samsung |
| Seria Modelului | UltraGear | CRG9 |
| Model | 48GQ900 | CRG9 49 |
| Alias | 48GQ900-B | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 48" (inches) | 49" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 47.6 in 120.9 cm 1209 mm 3.97 ft |
49 in 124.5 cm 1244.6 mm 4.08 ft |
| Latime Ecran | 41.5 in 105.4 cm 1054.08 mm 3.46 ft |
47.17 in 119.8 cm 1198.08 mm 3.93 ft |
| Inaltime Ecran | 23.34 in 59.3 cm 592.92 mm 1.95 ft |
13.27 in 33.7 cm 336.96 mm 1.11 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1800 | |
| Producator Ecran | Samsung | |
| Tip Ecran | OLED | SVA |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 36:10 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 5120 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.274 mm | 0.234 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 92 ppi | 108 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.57 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | |
| DCI P3 | 98.5% | 90% |
| Luminozitate | 135 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 450 cd/m² | 1000 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1350000 : 1 | 3000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 0.1 ms | 4 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | HDR10 | HDR10 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.83 in 4.7 cm 46.6 mm 0.15 ft |
|
| Greutate Carcasa | 15.5 kg 34 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 42.15 in 107.1 cm 1070.6 mm 3.51 ft |
|
| Inaltime Carcasa cu Suport | 25.97 in 66 cm 659.7 mm 2.16 ft |
|
| Adancime Ecran cu Suport | 7.28 in 18.5 cm 184.8 mm 0.61 ft |
|
| Greutate Ecran cu Suport | 16.8 kg 37 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.1 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out (4-pole; DTS Headphone:X) 2 x USB 2.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) |
1 x HDMI 2.0 2 x DisplayPort 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 20W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Black Stabilizer User Define Key Smart Energy Saving Color Calibrated Low Blue Light Dynamic Action Sync Game Optimizer Reader Mode Motion Blur Reduction Technology Flicker-free technology Crosshair 4-side Virtually Borderless Design NVIDIA G-Sync Compatible HDR Effect AMD FreeSync Premium Hexagon Lightning |
Eye Saver Mode Flicker-free technology Picture-by-Picture Samsung MagicBright Quantum Dot Display HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) AMD FreeSync 2 technology Samsung MagicUpscale Eco Saving Plus |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 42.15 in 107.1 cm 1070.6 mm 3.51 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 24.56 in 62.4 cm 623.9 mm 2.05 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 138 Hz | 120 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable Remote control |
HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE FCC class B ISO9241-307 |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 48GQ900 | Samsung CRG9 49 |