0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 43UQ91006LA | LG OLED55B26LA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2022 |
| Brand | LG | LG |
| Seria Modelului | UQ91 | B2 |
| Model | 43UQ91006LA | OLED55B26LA |
| Alias | 43UQ91003LA 43UQ91009LA |
OLED55B29LA OLED55B23LA OLED55B2RLA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | VA, IPS | OLED |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.245 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 103 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 91.36 % | 94.66 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| HDR | HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 Pro |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.25 in 5.7 cm 57.1 mm 0.19 ft |
1.85 in 4.7 cm 46.9 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 8.9 kg 20 lbs |
18.9 kg 42 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 38.07 in 96.7 cm 967 mm 3.17 ft |
48.35 in 122.8 cm 1228 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 24.76 in 62.9 cm 629 mm 2.06 ft |
29.29 in 74.4 cm 744 mm 2.44 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.8 in 24.9 cm 249 mm 0.82 ft |
9.69 in 24.6 cm 246 mm 0.81 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 10 kg 22 lbs |
19.9 kg 44 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-S |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 Wi-Fi TV On TV On With Mobile |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Satellite In (F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x S/PDIF 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x CI+ 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 22 | webOS 22 |
| Caracteristici Speciale | Multi View Voice command Stadia Cloud Gaming AI Genre Selection Home Dashboard HDR Gaming Interest Group (HGiG) Netflix Illuminance Green sensor AI Picture Pro Game Dashboard Alexa Apple Homekit HDR Dynamic Tone Mapping Game Optimizer LG ThinQ AI Apple AirPlay 2 NVIDIA GeForce NOW Active HDR AI 4K Upscaling Google Assistant Disney+ AI Brightness Control Filmmaker Mode |
Magic Explorer Perfect Black HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG ThinQ AI Intelligent Voice Recognition AI Genre Selection Prime Video Game Optimizer / Game Dashboard Filmmaker Mode Home Dashboard Pixel Dimming Google Assistant (differ by region) Remote Voice Recognition AI Picture Pro Netflix NVIDIA G-SYNC Compatible Cinema HDR Amazon Echo Connection (differ by region) Apple Airplay 2 Face + Body + Object + Fore/Back Ground Effect Enhancing Ultra Luminance Pro Stadia Cloud Gaming Disney+ OLED Motion Google Home Connection (differ by region) AMD FreeSync Premium Next Picks (differ by region) LG Voice Search Perfect Color Infinite Contrast Multi View (differ by region) Amazon Alexa (differ by region) AI 4K Upscaling Gen 2 Dynamic Tone Mapping Apple Homekit AI Brightness Control Apple TV+ Youtube NVIDIA GeForce Now |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 38.07 in 96.7 cm 967 mm 3.17 ft |
48.35 in 122.8 cm 1228 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa | 22.2 in 56.4 cm 564 mm 1.85 ft |
27.87 in 70.8 cm 708 mm 2.32 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control | Magic remote control - MR22GA |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TUV Rheinland Eye Comfort Display Certified UL Verified Flicker-Free & Low Blue Light Display |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % | 5 % - 85 % |
| LG 43UQ91006LA | LG OLED55B26LA |