0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 43UQ75006LF | Panasonic TX-55GZ1000 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2019 |
| Brand | LG | Panasonic |
| Seria Modelului | UQ75 | GZ1000 |
| Model | 43UQ75006LF | TX-55GZ1000 |
| Alias | 43UQ75009LF 43UQ75003LF |
TX-55GZ1000B |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
47.63 in 121 cm 1209.75 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
26.79 in 68 cm 680.483 mm 2.23 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | IPS | OLED |
| Display Bit Depth | 8 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | No |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.245 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 103 ppi | 81 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.53 % | 94.02 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | |
| DCI P3 | 99% | |
| Rec.2020 | 75 | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 750 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 20 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| HDR | HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 HDR10+ HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision HLG Photo |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.35 in 8.5 cm 85 mm 0.28 ft |
2.44 in 6.2 cm 62 mm 0.2 ft |
| Greutate Carcasa | 8 kg 18 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 38.31 in 97.3 cm 973 mm 3.19 ft |
48.35 in 122.8 cm 1228 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 24.06 in 61.1 cm 611 mm 2 ft |
30.83 in 78.3 cm 783 mm 2.57 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.36 in 18.7 cm 187 mm 0.61 ft |
12.2 in 31 cm 310 mm 1.02 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 8.1 kg 18 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-S |
DVB-T Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 2.0 1 x Optical Audio Out 1 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Satellite In (Sub; F-type female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x CI+ 1.4 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x Optical Audio Out 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) 1 x 3.5 mm Audio Out |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 15W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 22 | my Home Screen 4.0 |
| Caracteristici Speciale | Netflix Active HDR LG ThinQ AI (Requires LG Magic Remote) Intelligent Voice Recognition (Requires LG Magic Remote) Voice command Magic Explorer AI Brightness Control Google Assistant (UK and Germany only) Apple AirPlay 2 Disney+ Home Dashboard HDR Dynamic Tone Mapping Magic Tap (NFC) Apple Homekit Alexa 2-step noise reduction HDR Gaming Interest Group (HGiG) Filmmaker Mode 4K Upscaler Game Dashboard & Optimizer |
Wide Colour Spectrum Dynamic HDR Effect Ultimate Contrast TV Anywhere Viera Link (HDMI CEC) HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Picture-and-Text Image Processor - HCX Pro Intelligent Processor Light sensor THX Certification Picture-in-Picture Voice command ISF Mode HDR Brightness Enhancer Absolute Black Filter PVR OLED Superb Motion Drive Auto Low Latency Mode Picture-and-Picture |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 38.31 in 97.3 cm 973 mm 3.19 ft |
48.35 in 122.8 cm 1228 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa | 22.52 in 57.2 cm 572 mm 1.88 ft |
28.07 in 71.3 cm 713 mm 2.34 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 400 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 120 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | Standard remote control - most markets Magic remote control - MR22 (UK and Germany only) |
|
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 35 °C 32 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 43UQ75006LF | Panasonic TX-55GZ1000 |