0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 43UN74006LB | TCL 55C725 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2021 |
| Brand | LG | TCL |
| Seria Modelului | UN74 | C725 |
| Model | 43UN74006LB | 55C725 |
| Alias | 43UN74006 | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Producator Ecran | CSOT | |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.245 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 103 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.53 % | 94.21 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Direct LED |
| DCI P3 | 93% | |
| Luminozitate | 330 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 5000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 15 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | |
| HDR | HDR10 Pro HLG Pro |
HDR10 HDR10+ Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.35 in 8.5 cm 85 mm 0.28 ft |
3.19 in 8.1 cm 81 mm 0.27 ft |
| Greutate Carcasa | 8.2 kg 18 lbs |
14.4 kg 32 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 38.31 in 97.3 cm 973 mm 3.19 ft |
48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 24.49 in 62.2 cm 622 mm 2.04 ft |
30.12 in 76.5 cm 765 mm 2.51 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 8.7 in 22.1 cm 221 mm 0.73 ft |
11.81 in 30 cm 300 mm 0.98 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 9 kg 20 lbs |
14.7 kg 32 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Brushed Silver |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | Realtek RTD2851 | |
| Procesor | ARM Cortex-A55 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1300 | |
| Placa Video | ARM Mali-G31 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| Frecventa Placa Video | 800 | |
| Marime Memorie RAM | 2 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x S/PDIF 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) (CVBS) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 3 x HDMI 2.0 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type) 1 x USB 2.0 (5V / 0.5A) 1 x Antenna (RF) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 5.0 | Android 11 with TCL TV UI |
| Caracteristici Speciale | Wide Viewing Angle LG ThinQ AI True Color Accuracy Sharpness Enhancer 4K Upscaler Instant Game Response Image Enhancing Light Sensor Intelligent Voice Recognition Active HDR HDR Dynamic Tone Mapping Alexa Dynamic Color Home Dashboard HDR Effect LG Local Contrast Apple AirPlay 2 Voice command PVR via USB Advanced Color Enhancer 2-step noise reduction HDR Gaming Interest Group (HGiG) Filmmaker Mode 4K Active HDR Google Assistant |
YouTube Game Master PVR Prime Video Quantum Dot Color Game Mode Micro Dimming - 1296 zones Hands-free Voice Control 2.0 MagiConnect Noise Reduction Motion Clarity Pro UHD AI Super Resolution Low Input Lag Google Assistant Alexa Netflix Mega Contrast Chromecast built-in MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 38.31 in 97.3 cm 973 mm 3.19 ft |
48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa | 22.52 in 57.2 cm 572 mm 1.88 ft |
28.03 in 71.2 cm 712 mm 2.34 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | Picture Performance Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 100 | 2700 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | PPI |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic remote control - AN-MR20GA | Remote controls - RC802NU1+RC802V5 |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % | 10 % - 90 % |
| LG 43UN74006LB | TCL 55C725 |