0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 43UM7050PLF | Samsung UE43AU7100 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2021 |
| Brand | LG | Samsung |
| Seria Modelului | UM705 | AU7100 |
| Model | 43UM7050PLF | UE43AU7100 |
| Alias | 43UM7050 43UM7050PLA 43UM7050PLC |
UE43AU7110 UE43AU7100KXXU UE43AU7110KXXU GU43AU7179 GU43AU7179UXZG GU43AU7199UXZG UE43AU7105 UE43AU7105KXXC UE43AU7175 UE43AU7175UXXC |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 43" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
| Latime Ecran | 37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
| Inaltime Ecran | 20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.245 mm | 0.494 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 103 ppi | 103 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 88.7 % | 92.49 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Edge LED |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| HDR | HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ HDR HDR10 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.18 in 8.1 cm 80.8 mm 0.27 ft |
2.35 in 6 cm 59.6 mm 0.2 ft |
| Greutate Carcasa | 8.3 kg 18 lbs |
8.1 kg 18 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 38.46 in 97.7 cm 977 mm 3.21 ft |
37.95 in 96.4 cm 963.9 mm 3.16 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 24.21 in 61.5 cm 615 mm 2.02 ft |
24.72 in 62.8 cm 627.8 mm 2.06 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.36 in 18.7 cm 187 mm 0.61 ft |
7.58 in 19.3 cm 192.5 mm 0.63 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 8.4 kg 18 lbs |
8.3 kg 18 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Titan Gray |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x S/PDIF 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) (CVBS) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 1.4 (C) 1 x Optical Audio Out 1 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 4.5 | Tizen 6.0 |
| Caracteristici Speciale | 4K Upscaler Wide Viewing Angle Wide Color Gamut Advanced Color Enhancer Light Sensor Dynamic Color HDR Effect Sharpness Enhancer PVR via USB HDR Dynamic Tone Mapping Apple AirPlay 2 2-step noise reduction True Color Accuracy Home Dashboard 4K Active HDR Instant Game Response |
UHD Dimming PC on TV Tap View SmartThings Alexa Mega Contrast InstaPort S (HDMI Quick Switch) Pure Color Motion Xcelerator Ambient Mode Digital Clean View Bixby ConnectShare Google Assistant Eco Sensor Multiroom Link Brightness Detection TV Plus PVR Apple Airplay 2 3-side bezelless design Filmmaker mode Contrast Enhancer Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / Color Inversion / Grayscale / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat) Crystal Display |
| Caracteristici Extra | AirSlim Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 38.46 in 97.7 cm 977 mm 3.21 ft |
37.95 in 96.4 cm 963.9 mm 3.16 ft |
| Inaltime Carcasa | 22.64 in 57.5 cm 575 mm 1.89 ft |
22 in 55.9 cm 558.9 mm 1.83 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 600 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Mastering Index | Picture Quality Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 1600 | 2000 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | PQI |
| Accesorii | ||
| Extra | L-Con remote control | Eco smart remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR RoHS |
ENERGY STAR RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 43UM7050PLF | Samsung UE43AU7100 |