0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 34GP83A | Samsung QE65QN95A |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2021 |
| Brand | LG | Samsung |
| Seria Modelului | UltraGear | QN95A |
| Model | 34GP83A | QE65QN95A |
| Alias | 34GP83A-B | QE65QN95AATXXC GQ65QN95AATXZG |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 34" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 34 in 86.4 cm 863.6 mm 2.83 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 31.49 in 80 cm 799.8 mm 2.62 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 13.18 in 33.5 cm 334.8 mm 1.1 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 3800 | |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | IPS | |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 21:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3440 x 1440 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.233 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 109 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.49 % | 95.7 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | Mini LED |
| DCI P3 | 98% | 100% |
| Luminozitate | 400 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte |
| HDR | DisplayHDR 400 | HDR10 HDR10+ HDR10+ Adaptive HLG (Hybrid Log Gamma) Quantum HDR 2000 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 4.1 in 10.4 cm 104.14 mm 0.34 ft |
1.02 in 2.6 cm 25.9 mm 0.08 ft |
| Greutate Carcasa | 5.49 kg 12 lbs |
23.3 kg 51 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 32.3 in 82 cm 820.42 mm 2.69 ft |
56.94 in 144.6 cm 1446.3 mm 4.75 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 18.3 in 46.5 cm 464.82 mm 1.53 ft |
35.09 in 89.1 cm 891.4 mm 2.92 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 12.3 in 31.2 cm 312.42 mm 1.03 ft |
11.24 in 28.5 cm 285.4 mm 0.94 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 7.62 kg 17 lbs |
30.3 kg 67 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Carbon Silver, Sand Carbon |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek | |
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.2 Wireless TV On (WOW) Wired TV On (WOL) Wireless Dex |
|
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 (upstream) 2 x USB 3.0 (downstream) |
3 x HDMI 2.0 1 x HDMI 2.1 (4x HDMI 2.1 via OneConnect Box) 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) 1 x Satellite In (F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 4 x 5W | |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen 6.0 | |
| Caracteristici Speciale | Color Calibrated Crosshair Nvidia G-SYNC Compatible Flicker-free technology HDR Effect Reader Mode Game Mode Dynamic Action Sync AMD FreeSync Premium Smart Energy Saving Low Blue Light Black Stabilizer Nano IPS Display |
Motion Xcelerator Turbo+ Samsung Health Expert Calibration Google Assistant Game Motion Plus 360 Video Player Tap View Digital Clean View Contrast Enhancer Far-Field Voice Interaction Super Ultrawide GameView & Game Bar Dynamic Black EQ TV Plus 4K AI Upscaling Natural Mode Support PC on TV Bixby Adaptive Picture Ambient Mode+ ConnectShare Ultra Viewing Angle Ultimate UHD Dimming Pro Brightness/Color Detection PVR Eco Sensor Alexa Quantum Matrix Technology Learn TV Remote / Learn Menu Screen SmartThings Compatible Filmmaker Mode MultiView Accessibility (Enlarge / High Contrast / Multi-output Audio / Color Inversion / Grayscale / Caption Position / Sign Language Zoom / Slow Button Repeat / Separate Closed Caption) 100% Color Volume with Quantum Dot Clear Motion AMD FreeSync Premium Pro 360 Camera Support Auto Motion Plus Picture-in-Picture |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot | Solid Slim Design |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 32.3 in 82 cm 820.42 mm 2.69 ft |
56.94 in 144.6 cm 1446.3 mm 4.75 ft |
| Inaltime Carcasa | 14.2 in 36.1 cm 360.68 mm 1.18 ft |
32.65 in 82.9 cm 829.3 mm 2.72 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 400 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Interval Ajustare Inaltime | 120 mm 12 cm 4.7244 in 0.3937 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | No |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 144 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 4600 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | PQI |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable | Premium SolarCell Remote - TM2180E One Connect Box One Cable Solution 2.5 m |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | BSMI CCC CE cTick ENERGY STAR ErP FCC Class B UL/cUL |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 40 °C -4 °F - 104 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % | 5 % - 95 % |
| LG 34GP83A | Samsung QE65QN95A |