0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 32UP83A-W | LG 34UM95 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2014 |
| Brand | LG | LG |
| Model | 32UP83A-W | 34UM95 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 34" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
34 in 86.4 cm 863.6 mm 2.83 ft |
| Latime Ecran | 27.45 in 69.7 cm 697.344 mm 2.29 ft |
31.49 in 80 cm 799.8 mm 2.62 ft |
| Inaltime Ecran | 15.44 in 39.2 cm 392.256 mm 1.29 ft |
13.18 in 33.5 cm 334.8 mm 1.1 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | IPS | AH-IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 21:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3440 x 1440 |
| Screen Pixel Pitch | 0.182 mm | 0.233 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 140 ppi | 109 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 91.43 % | 84.95 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 95% | |
| sRGB | 99 % | |
| Adobe RGB 1998 | 70 % | |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | 320 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 24 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | 5 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 9.5 ms | |
| Timp Maxim de Raspuns | 12 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | HDR10 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.8 in 4.6 cm 45.7 mm 0.15 ft |
3.26 in 8.3 cm 82.9 mm 0.27 ft |
| Greutate Carcasa | 6.49 kg 14 lbs |
6.7 kg 15 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 28.11 in 71.4 cm 714 mm 2.34 ft |
32.67 in 83 cm 829.9 mm 2.72 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 19.09 in 48.5 cm 485 mm 1.59 ft |
18.46 in 46.9 cm 468.9 mm 1.54 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.41 in 23.9 cm 239 mm 0.78 ft |
6.81 in 17.3 cm 172.9 mm 0.57 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 8.3 kg 18 lbs |
7.7 kg 17 lbs |
| Culoare Carcasa | White | Silver |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x USB (Type-A; downstream) 1 x USB (Type-C; upstream; 60W; DP Alt Mode) |
2 x HDMI 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 3 x USB 2.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | 2 x 7W |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Black Stabilizer Color Calibrated Smart Energy Saving Dual Controller Flicker-free technology Wide Color Gamut Super Resolution+ Dynamic Action Sync Color Weakness Mode 3-side Virtually Borderless Design True Color Pro HDR Effect AMD FreeSync Premium Low Blue Light |
Paper mode Picture-By-Picture Flicker-free technology HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensinton | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 28.11 in 71.4 cm 714 mm 2.34 ft |
32.67 in 83 cm 829.9 mm 2.72 ft |
| Inaltime Carcasa | 16.5 in 41.9 cm 419 mm 1.37 ft |
14.95 in 38 cm 379.8 mm 1.25 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Interval Ajustare Inaltime | 110 mm 11 cm 4.3307 in 0.3609 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | Yes | No |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | 15 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 56 Hz - 61 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 90 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable - market dependent HDMI cable |
|
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | BSMI CCC CE cTick ErP FCC Class B UL/cUL |
CE ENERGY STAR FCC Class B |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
10 °C - 35 °C 50 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % | 5 % - 90 % |
| LG 32UP83A-W | LG 34UM95 |