0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 32QN600 | LG 43NANO756PA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2021 |
| Brand | LG | LG |
| Seria Modelului | Nano75 | |
| Model | 32QN600 | 43NANO756PA |
| Alias | 32QN600-B | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 43" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
| Latime Ecran | 27.45 in 69.7 cm 697.344 mm 2.29 ft |
37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
| Inaltime Ecran | 15.44 in 39.2 cm 392.256 mm 1.29 ft |
20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
| Producator Ecran | BOE | |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1440 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.273 mm | 0.245 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 93 ppi | 103 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 91.22 % | 91.36 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Direct LED |
| sRGB | 99 % | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | HDR10 | HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.81 in 4.6 cm 46 mm 0.15 ft |
2.27 in 5.8 cm 57.7 mm 0.19 ft |
| Greutate Carcasa | 6.3 kg 14 lbs |
9.2 kg 20 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 28.11 in 71.4 cm 714 mm 2.34 ft |
38.07 in 96.7 cm 967 mm 3.17 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 20.16 in 51.2 cm 512 mm 1.68 ft |
24.49 in 62.2 cm 622 mm 2.04 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 8.23 in 20.9 cm 209 mm 0.69 ft |
8.5 in 21.6 cm 216 mm 0.71 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 7.2 kg 16 lbs |
9.3 kg 20 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Dark Steel |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-T2 DVB-S |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
|
| Conectivitate | 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 |
3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | webOS 6.0 | |
| Caracteristici Speciale | Color Calibrated Super Resolution+ Smart Energy Saving Color Weakness HDR Effect Dual Controller Flicker-free technology Reader Mode Low Blue Light Dynamic Action Sync Crosshair AMD FreeSync technology Mega Contrast Game Mode Black Stabilizer Global Dimming |
Noise Reduction LG Local Contrast NanoCell technology Nano Color AI Brightness Control Home Dashboard HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG ThinQ AI Image Enhancing Active HDR Filmmaker Mode Amazon Alexa Apple Homekit HDR Dynamic Tone Mapping Game Optimizer Intelligent Voice Recognition Apple Airplay2 Next Picks Magic Explorer Advanced Color Enhancer 3-sided Cinema Screen Google Assistant (n/a for the UK and Germany) Apple TV 4K Upscaling Dynamic Color |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 28.11 in 71.4 cm 714 mm 2.34 ft |
38.07 in 96.7 cm 967 mm 3.17 ft |
| Inaltime Carcasa | 16.54 in 42 cm 420 mm 1.38 ft |
22.2 in 56.4 cm 564 mm 1.85 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | No |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 75 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | |
| Valoare Interpolare Ecran | 100 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | TM |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable |
Magic Remote Control - MR21 |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE FCC Class B J-Moss UL/cUL TUV-Type RoHS VCCI CLass B Windows 10 |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % | 5 % - 85 % |
| LG 32QN600 | LG 43NANO756PA |