0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 32MN500M | Samsung UE32J5500 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2015 |
| Brand | LG | Samsung |
| Seria Modelului | J5500 | |
| Model | 32MN500M | UE32J5500 |
| Alias | 32MN500M-B 32MN50W 32MN60T |
UE32J5500AWXXH UE32J5500AWXZF UE32J5500AWXXN UE32J5500AKXZT UE32J5500AKXXU |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 32" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
| Latime Ecran | 27.51 in 69.9 cm 698.88 mm 2.29 ft |
27.5 in 69.8 cm 698.4 mm 2.29 ft |
| Inaltime Ecran | 15.48 in 39.3 cm 393.12 mm 1.29 ft |
15.47 in 39.3 cm 392.85 mm 1.29 ft |
| Producator Ecran | BOE | |
| Tip Ecran | IPS | ADS |
| Display Bit Depth | 8 bits | 8 bits |
| Frame Rate Control | No | No |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 1920 x 1080 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.364 mm | 0.364 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 69 ppi | 69 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 87.54 % | 89.53 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | Direct LED |
| Rec.2020 | 75 | |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | 200 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1200 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 1000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 15 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | 8 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 17 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.77 in 4.5 cm 45 mm 0.15 ft |
2.62 in 6.7 cm 66.6 mm 0.22 ft |
| Greutate Carcasa | 6.2 kg 14 lbs |
4.7 kg 10 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 28.72 in 72.9 cm 729.4 mm 2.39 ft |
28.4 in 72.1 cm 721.4 mm 2.37 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 20.21 in 51.3 cm 513.3 mm 1.68 ft |
18.57 in 47.2 cm 471.6 mm 1.55 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 8.24 in 20.9 cm 209.3 mm 0.69 ft |
8.17 in 20.8 cm 207.6 mm 0.68 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 6.6 kg 15 lbs |
5.1 kg 11 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | Hawk-MF | |
| Procesor | ARM Cortex-A73 | |
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Frecventa Procesor | 1500 | |
| Placa Video | ARM Mali-G71 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
|
| Conectivitate | 2 x HDMI 1 x 3.5 mm Audio Out |
3 x HDMI 1.4 (ARC; CEC; MHL) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.3 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Tizen | |
| Caracteristici Speciale | Color Weakness Mode Crosshair Super Resolution+ Flicker-free technology Reader Mode Wide Viewing Angle Low Blue Light Dynamic Action Sync AMD FreeSync technology Screen Split Black Stabilizer Smart Energy Saving |
Digital Clean View Extended PVR Light sensor Picture-in-Picture Micro Dimming Pro HyperReal Engine Anynet+ (HDMI-CEC) Smart View BD Wise Plus Wide Color Enhancer |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 28.72 in 72.9 cm 729.4 mm 2.39 ft |
28.4 in 72.1 cm 721.4 mm 2.37 ft |
| Inaltime Carcasa | 16.94 in 43 cm 430.3 mm 1.41 ft |
16.72 in 42.5 cm 424.8 mm 1.39 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | No |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 75 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 400 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | PQI |
| Accesorii | ||
| Extra | D-sub cable HDIMI cable |
Remote control - TM1250A |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CB CE Mark cETLus FCC Class B ICES-003 RoHS WEEE |
ENERGY STAR UL/cUL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 45 °C -4 °F - 113 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 95 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 3658 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| LG 32MN500M | Samsung UE32J5500 |