0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 31MU97 | EIZO CS2740-X |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2014 | 2020 |
| Brand | LG | EIZO |
| Seria Modelului | ColorEdge | |
| Model | 31MU97 | CS2740-X |
| Alias | 31MU97-B | CS2740X CS2740-XBK |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 31" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31 in 78.7 cm 787.4 mm 2.58 ft |
26.93 in 68.4 cm 684.02 mm 2.24 ft |
| Latime Ecran | 27.62 in 70.2 cm 701.6 mm 2.3 ft |
23.47 in 59.6 cm 596.2 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 14.47 in 36.7 cm 367.42 mm 1.21 ft |
13.2 in 33.5 cm 335.3 mm 1.1 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | AH-IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | No |
| Lut | 16 bits | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 19:10 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 4096 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.17 mm | 0.155 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 148 ppi | 163 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 85.87 % | 82.85 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 97% | 91% |
| sRGB | 100 % | |
| Adobe RGB 1998 | 99.5 % | 99 % |
| Luminozitate | 450 cd/m² | 350 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 1000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 30 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 14 ms | 10 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte (3H) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.06 in 5.2 cm 52.4 mm 0.17 ft |
2.95 in 7.5 cm 75 mm 0.25 ft |
| Greutate Carcasa | 7.7 kg 17 lbs |
6.7 kg 15 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 29 in 73.7 cm 736.7 mm 2.42 ft |
25.12 in 63.8 cm 638 mm 2.09 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 19.04 in 48.4 cm 483.5 mm 1.59 ft |
15.91 in 40.4 cm 404.1 mm 1.33 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.5 in 24.1 cm 241.4 mm 0.79 ft |
10.43 in 26.5 cm 265 mm 0.87 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 9.6 kg 21 lbs |
10.3 kg 23 lbs |
| Culoare Carcasa | Silver | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.2 (mini) 3 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
2 x USB 3.1 (Type-A; Gen 1; downstream) 1 x USB 3.1 (Type-C; Gen 1; DisplayPort; HDCP 1.3; 60W) 1 x DisplayPort 1.2 (HDCP 1.3) 1 x HDMI 1.4 (HDCP 2.2) 2 x USB 2.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 3.1 (Type-B; Gen 1; upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Picture-by-Picture True Color Pro Screen Split (S/W) DDC/CI Flicker-free technology |
Adobe RGB sRGB DUE (Digital Uniformity Equalizer) Flicker-free technology Calibration (CAL)) ColorNavigator 7 Color mode (User |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 29 in 73.7 cm 736.7 mm 2.42 ft |
25.12 in 63.8 cm 638 mm 2.09 ft |
| Inaltime Carcasa | 16.04 in 40.8 cm 407.5 mm 1.34 ft |
14.89 in 37.8 cm 378.2 mm 1.24 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 140 mm 14 cm 5.5118 in 0.4593 ft |
155 mm 15.5 cm 6.1024 in 0.5085 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | Yes | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | 0 ° |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | 90 ° |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 172 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 172 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | 35 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 56 Hz - 61 Hz | 23 Hz - 61 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 135 kHz | 15 kHz - 137 kHz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable - mini-DP to DP HDMI cable USB 3.0 upstream cable |
DisplayPort cable HDMI cable USB Type-C cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE cTick ENERGY STAR 6.0 Epeat Gold FCC Class B UL/cUL |
CB TUV / S PSE VCCI-B |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 10 °C - 35 °C 50 °F - 95 °F |
0 °C - 35 °C 32 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 90 % | 10 % - 90 % |
| LG 31MU97 | EIZO CS2740-X |