0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 29WQ600 | AOC G2590PX |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2022 | 2017 |
| Brand | LG | AOC |
| Seria Modelului | UltraWide | |
| Model | 29WQ600 | G2590PX |
| Alias | 29WQ600-W | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 29" (inches) | 25" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 28.75 in 73 cm 730.186 mm 2.4 ft |
24.5 in 62.2 cm 622.3 mm 2.04 ft |
| Latime Ecran | 26.49 in 67.3 cm 672.768 mm 2.21 ft |
21.41 in 54.4 cm 543.744 mm 1.78 ft |
| Inaltime Ecran | 11.17 in 28.4 cm 283.824 mm 0.93 ft |
11.91 in 30.3 cm 302.616 mm 0.99 ft |
| Producator Ecran | AU Optronics | |
| Tip Ecran | IPS | TN |
| Display Bit Depth | 8 bits (6 bits + FRC) | 8 bits (6 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 21:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1080 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.263 mm | 0.283 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 96 ppi | 89 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 88.49 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| sRGB | 99 % | |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | 400 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 5000000 : 1 | 20000000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 170 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 160 ° |
| Screen Input Lag | 4 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | 1 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 4 ms | |
| Timp Maxim de Raspuns | 14 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | HDR10 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.78 in 4.5 cm 45.3 mm 0.15 ft |
|
| Greutate Carcasa | 4 kg 9 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 27.11 in 68.9 cm 688.5 mm 2.26 ft |
21.89 in 55.6 cm 556 mm 1.82 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 16.01 in 40.7 cm 406.6 mm 1.33 ft |
15.08 in 38.3 cm 383 mm 1.26 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 8.81 in 22.4 cm 223.8 mm 0.73 ft |
7.76 in 19.7 cm 197 mm 0.65 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 4.5 kg 10 lbs |
4.2 kg 9 lbs |
| Culoare Carcasa | White | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB (Type-C; DP Alt Mode) 1 x HDMI 2.0 |
2 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio In 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x D-sub 4 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 7W | 2 x 2W |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | AMD FreeSync technology Super Resolution+ Auto Input Switch Flicker-free technology Color Calibrated Crosshair Smart Energy Saving HDR Effect Color Weakness Mode Black Stabilizer 3-side Virtually Borderless Display Reader Mode Dual Controller Adaptive-Sync technology Dynamic Action Sync |
HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) AMD FreeSync technology Flicker-free technology |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 27.11 in 68.9 cm 688.5 mm 2.26 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 12.34 in 31.3 cm 313.4 mm 1.03 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 20 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 20 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 3.5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | 19.5 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz - 100 Hz | 30 Hz - 144 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 31.5 kHz - 113.3 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable | Audio cable D-sub cable DisplayPort cable HDMI cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | BSMI CCC CE cTick ENERGY STAR ErP FCC Class B UL/cUL |
CE EAC ENERGY STAR 7.0 FCC Class B RoHS TCO Certified Displays TÜV/GS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 29WQ600 | AOC G2590PX |