0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 27UN880 | Asus MG28UQ |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2020 | 2016 |
| Brand | LG | Asus |
| Seria Modelului | UltraFine | |
| Model | 27UN880 | MG28UQ |
| Alias | 27UN880-B 27UN88A 27UN880-W 27BN88U |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 28" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
28 in 71.1 cm 711.2 mm 2.33 ft |
| Latime Ecran | 23.53 in 59.8 cm 597.73 mm 1.96 ft |
24.45 in 62.1 cm 620.93 mm 2.04 ft |
| Inaltime Ecran | 13.24 in 33.6 cm 336.22 mm 1.1 ft |
13.44 in 34.1 cm 341.28 mm 1.12 ft |
| Producator Ecran | Innolux | |
| Tip Ecran | IPS | TN |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.155 mm | 0.162 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 163 ppi | 157 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.76 % | 84.31 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| sRGB | 99 % | 100 % |
| Adobe RGB 1998 | 66 % | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | 330 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 100000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 170 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 160 ° |
| Screen Input Lag | 20 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | 1 ms |
| Timp Maxim de Raspuns | 22 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte |
| HDR | DisplayHDR 400 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.8 in 4.6 cm 45.72 mm 0.15 ft |
2.65 in 6.7 cm 67.4 mm 0.22 ft |
| Greutate Carcasa | 5 kg 11 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 24.1 in 61.2 cm 612.14 mm 2.01 ft |
25.99 in 66 cm 660.26 mm 2.17 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 23.5 in 59.7 cm 596.9 mm 1.96 ft |
16.38 in 41.6 cm 416 mm 1.36 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 15.8 in 40.1 cm 401.32 mm 1.32 ft |
9.19 in 23.3 cm 233.4 mm 0.77 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 7.8 kg 17 lbs |
8 kg 18 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB (Type-C; 60W) 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) |
2 x HDMI 1.4 1 x HDMI 2.0 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.2 2 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | 2 x 2W |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Black Stabilizer Color Calibrated Low Blue Light Dual Controller Flicker-free technology Super Resolution+ Reader Mode Dynamic Action Sync Color Weakness Mode Adaptive-Sync technology Smart Energy Saving HDR Effect AMD FreeSync technology H/W Calibration |
GamePlus GameVisual HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Trace Free Technology Low Blue Light Flicker-free technology 5-way OSD joystick AMD FreeSync technology |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 24.1 in 61.2 cm 612.14 mm 2.01 ft |
25.99 in 66 cm 660.26 mm 2.17 ft |
| Inaltime Carcasa | 14.4 in 36.6 cm 365.76 mm 1.2 ft |
14.99 in 38.1 cm 380.67 mm 1.25 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
150 mm 15 cm 5.9055 in 0.4921 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | Yes | Yes |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | 0 ° |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | 90 ° |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 280 ° | 60 ° |
| Rotatie spre Dreapta | 280 ° | 60 ° |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 25 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 25 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 75 Hz | 40 Hz - 60 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 87 kHz - 134 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | DC Extension cable HDMI cable USB Type-C cable |
DisplayPort cable HDMI cable USB 3.0 upstream cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | BSMI CB CCC CE CEL level CU ENERGY STAR ErP eStandby FCC J-MOSS KCC PSE RCM RoHS TÜV Flicker-free TÜV Low Blue Light UL/cUL VCCI WEEE WHQL (Windows 10; Windows 8; Windows 7) |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 27UN880 | Asus MG28UQ |