0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 27UD58 | MSI Optix MPG321UR-QD |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2016 | 2021 |
| Brand | LG | MSI |
| Seria Modelului | MPG | |
| Model | 27UD58 | Optix MPG321UR-QD |
| Alias | 27UD58-B | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 32" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 26.96 in 68.5 cm 684.7 mm 2.25 ft |
31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
| Latime Ecran | 23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
27.48 in 69.8 cm 698.112 mm 2.29 ft |
| Inaltime Ecran | 13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
15.46 in 39.3 cm 392.688 mm 1.29 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | AH-IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.155 mm | 0.185 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 163 ppi | 139 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 84.16 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 97% | |
| sRGB | 99 % | 99 % |
| Adobe RGB 1998 | 99 % | |
| Luminozitate | 250 cd/m² | 400 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 600 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 5000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 9 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | 1 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 15 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte |
| HDR | DisplayHDR 600 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.4 in 6.1 cm 61 mm 0.2 ft |
|
| Greutate Carcasa | 5 kg 11 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 24.92 in 63.3 cm 633 mm 2.08 ft |
28.63 in 72.7 cm 727.1 mm 2.39 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 18.27 in 46.4 cm 464 mm 1.52 ft |
18.98 in 48.2 cm 482.2 mm 1.58 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.95 in 20.2 cm 202 mm 0.66 ft |
9.91 in 25.2 cm 251.8 mm 0.83 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 5.6 kg 12 lbs |
10.2 kg 22 lbs |
| Culoare Carcasa | Black, White | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 |
3 x USB 2.0 (Type-B; upstream) 2 x HDMI 2.1 1 x 3.5 mm Microphone In 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.4 (a) 6 x USB 2.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 2.0 (Type-C; upstream; DP Alt Mode) |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | DDC/CI Dynamic Action Sync HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Screen Split Picture-by-Picture Flicker-free technology AMD FreeSync technology Black Stabilizer |
Flicker-free technology Frameless design Picture-in-Picture Low Blue Light Night Vision Quantum Dot Color MSI Mystic Light KVM Switch 3.0 5-way OSD navigation joystick Rapid Boost NVIDIA G-Sync Compatible Built-in power supply Picture-by-Picture |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 24.92 in 63.3 cm 633 mm 2.08 ft |
28.63 in 72.7 cm 727.1 mm 2.39 ft |
| Inaltime Carcasa | 14.8 in 37.6 cm 376 mm 1.23 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 100 mm 10 cm 3.937 in 0.3281 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 30 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 30 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 2 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 56 Hz - 61 Hz | 47 Hz - 144 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 135 kHz | 180 kHz - 317 kHz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | HDMI cable | Audio combo cable DisplayPort cable HDMI cable Mouse bungee USB Type-A to Type-B cable (x3) USB Type-C to Type-C cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | BSMI CCC CE ENERGY STAR EPEAT Gold FCC Class B UL/cUL |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 27UD58 | MSI Optix MPG321UR-QD |