0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 27QN880 | EIZO ColorEdge CG319X |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2020 | 2018 |
| Brand | LG | EIZO |
| Model | 27QN880 | ColorEdge CG319X |
| Alias | 27QN880-B | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 31" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
31.06 in 78.9 cm 789 mm 2.59 ft |
| Latime Ecran | 23.53 in 59.8 cm 597.73 mm 1.96 ft |
27.48 in 69.8 cm 697.958 mm 2.29 ft |
| Inaltime Ecran | 13.24 in 33.6 cm 336.22 mm 1.1 ft |
14.49 in 36.8 cm 368.064 mm 1.21 ft |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 8 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | No |
| Lut | 3D LUT 24 bits |
|
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 19:10 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1440 | 4096 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.233 mm | 0.17 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 108 ppi | 149 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.12 % | 78.79 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 98% | |
| Adobe RGB 1998 | 99 % | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | 350 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1500 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 1000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | 9 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | HDR10 | HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.79 in 4.5 cm 45.4 mm 0.15 ft |
2.81 in 7.2 cm 71.5 mm 0.23 ft |
| Greutate Carcasa | 4.8 kg 11 lbs |
8.3 kg 18 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 24.15 in 61.4 cm 613.5 mm 2.01 ft |
28.94 in 73.5 cm 735 mm 2.41 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 19.02 in 48.3 cm 483 mm 1.58 ft |
17.09 in 43.4 cm 434 mm 1.42 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 15.93 in 40.5 cm 404.5 mm 1.33 ft |
11.42 in 29 cm 290 mm 0.95 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 8.7 kg 19 lbs |
12.4 kg 27 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 (Type-C; 60W; DisplayPort) 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) |
2 x HDMI 2.0 2 x DisplayPort 1.2 3 x USB 3.0 (downstream) 1 x USB 3.0 (upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | AMD FreeSync technology Smart Energy Saving Black Stabilizer H/W Calibration Color Weakness Mode Dynamic Action Sync Reader Mode Low Blue Light Dual Controller Color Calibrated 3-Side Virtually Borderless Design Picture-in-Picture Flicker-free technology Adaptive-Sync technology Game Mode |
HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) True Black Built-in self calibration Digital Uniformity Equalizer |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 24.15 in 61.4 cm 613.5 mm 2.01 ft |
28.94 in 73.5 cm 735 mm 2.41 ft |
| Inaltime Carcasa | 14.31 in 36.4 cm 363.5 mm 1.19 ft |
17.46 in 44.4 cm 443.6 mm 1.46 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
154 mm 15.4 cm 6.063 in 0.5052 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | Yes | No |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 280 ° | 172 ° |
| Rotatie spre Dreapta | 280 ° | 172 ° |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 25 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 25 ° | 35 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 75 Hz | 23 Hz - 61 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 15 kHz - 137 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable USB Type-C to USB Type-C cable |
DisplayPort cable DisplayPort cable - mini-DP to DP HDMI cable Hood USB upstream cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CB CE FCC-B ISO9241-307 REACH RoHS TCO7.0 TÜV-Ergo TÜV-GS TÜV-Typ UL |
CB CE cTÜVus CUDO EAC FCC Class B GOST-R ICES-003-B RCM RoHS TÜV/Color Accuracy TÜV/Ergonomics TÜV/GS VCCI-B WEEE |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 30 °C 32 °F - 86 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 27QN880 | EIZO ColorEdge CG319X |