0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 27GR93U | Dell U2424H |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2023 | 2023 |
| Brand | LG | Dell |
| Seria Modelului | UltraGear | UltraSharp |
| Model | 27GR93U | U2424H |
| Alias | UltraGear 27GR93U 27GR93U-B |
UltraSharp U2424H |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 24" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 26.96 in 68.5 cm 684.667 mm 2.25 ft |
23.81 in 60.5 cm 604.698 mm 1.98 ft |
| Latime Ecran | 23.53 in 59.8 cm 597.73 mm 1.96 ft |
20.75 in 52.7 cm 527.04 mm 1.73 ft |
| Inaltime Ecran | 13.24 in 33.6 cm 336.22 mm 1.1 ft |
11.67 in 29.6 cm 296.46 mm 0.97 ft |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 8 bits (6 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.155 mm | 0.275 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 163 ppi | 92 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 88.3 % | 93.21 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 95% | 85% |
| sRGB | 100 % | |
| Luminozitate | 400 cd/m² | 250 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 500 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | 5 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | DisplayHDR 400 HDR10 |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.02 in 5.1 cm 51.3 mm 0.17 ft |
1.93 in 4.9 cm 49.1 mm 0.16 ft |
| Greutate Carcasa | 4.5 kg 10 lbs |
3.52 kg 8 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 24.15 in 61.4 cm 613.5 mm 2.01 ft |
21.21 in 53.9 cm 538.64 mm 1.77 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 18.41 in 46.8 cm 467.7 mm 1.53 ft |
14.33 in 36.4 cm 364 mm 1.19 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.99 in 25.4 cm 253.7 mm 0.83 ft |
7.16 in 18.2 cm 181.75 mm 0.6 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 6.4 kg 14 lbs |
5.38 kg 12 lbs |
| Culoare Carcasa | Purple Gray and Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.1 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out (4-pole (sound+mic); DTS HP:X) 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) |
1 x USB 3.2 (Type-C; Gen 2; downstream; 15W) 3 x USB 3.2 (Type-A; Gen 2; downstream) 1 x DisplayPort 1.4 (out with MST) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.4 (in; HBR3) 1 x HDMI 1.4 1 x USB 3.2 (Type-C; Gen 2; upstream; data only) 1 x USB 3.2 (Type-C; Gen 2; upstream; data only) |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | On-Screen Control True Color Pro Smart Energy Saving AMD FreeSync Premium Low Blue Light HW Calibration On-Screen Display Motion Blur Reduction Technology Auto Input Switch FPS Counter Color Weakness Dynamic Action Sync Hexagon Lighting Game Mode NVIDIA G-Sync Compatible Crosshair Reader Mode Black Stabilizer 3-Side Virtually Borderless Design HDR Effect Factory Calibrated Adaptive-Sync technology Flicker-free technology |
Dell Display Manager InfinityEdge design Low Blue Light Multi-Monitor Sync Flicker-free technology Auto Brightness sensor ComfortView Plus |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 24.15 in 61.4 cm 613.5 mm 2.01 ft |
21.21 in 53.9 cm 538.64 mm 1.77 ft |
| Inaltime Carcasa | 14.61 in 37.1 cm 371 mm 1.22 ft |
12.25 in 31.1 cm 311.21 mm 1.02 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 110 mm 11 cm 4.3307 in 0.3609 ft |
150 mm 15 cm 5.9055 in 0.4921 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | Yes | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | 90 ° |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | 90 ° |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 45 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 45 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | 21 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 144 Hz | 48 Hz - 120 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 31 kHz - 135 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable USB Type-A to Type-B cable |
DisplayPort cable USB Type-A to USB Type-C cable USB Type-C cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CEC CECP Energy Star EPEAT ErP FCC MEPS NRCan REACH RoHS TCO Certified TÜV Rheinland Flicker-free Certified TÜV Rheinland Low Blue Light Certified |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % | 5 % - 90 % |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| LG 27GR93U | Dell U2424H |