0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 27GP95R | Asus PA279CV |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2020 |
| Brand | LG | Asus |
| Seria Modelului | UltraGear | ProArt |
| Model | 27GP95R | PA279CV |
| Alias | UltraGear 27GP95R | ProArt PA279CV |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 26.96 in 68.5 cm 684.667 mm 2.25 ft |
26.96 in 68.5 cm 684.667 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 23.53 in 59.8 cm 597.73 mm 1.96 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 13.24 in 33.6 cm 336.22 mm 1.1 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | IPS | A-Si IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.155 mm | 0.155 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 163 ppi | 163 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.48 % | 88.17 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 98% | |
| sRGB | 135 % | 100 % |
| Luminozitate | 400 cd/m² | 350 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 600 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 100000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | |
| Screen Input Lag | 4 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | 5 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 4 ms | |
| Timp Maxim de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | DisplayHDR 600 HDR10 |
HDR10 |
| 3D | No | |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.14 in 5.4 cm 54.3 mm 0.18 ft |
2.36 in 6 cm 60 mm 0.2 ft |
| Greutate Carcasa | 5.7 kg 13 lbs |
5.7 kg 13 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 23.98 in 60.9 cm 609.2 mm 2 ft |
24.17 in 61.4 cm 614 mm 2.01 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 18.3 in 46.5 cm 464.7 mm 1.52 ft |
14.7 in 37.4 cm 373.5 mm 1.23 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.46 in 29.1 cm 291.2 mm 0.96 ft |
8.97 in 22.8 cm 227.82 mm 0.75 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 7.9 kg 17 lbs |
8.6 kg 19 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Gray |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.1 1 x DisplayPort 1.4 (DSC) 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) |
2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 4 x USB 3.0 (Type-A; Gen 1; downstream) 1 x USB 3.1 (Type-C; Gen 1; upstream; 65PD) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 2W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | True Color Pro AMD FreeSync Low Frame Compensation NVIDIA G-Sync Compatible Nano IPS VESA AdaptiveSync Display Smart Energy Saving AMD FreeSync Premium Pro Game Mode Color Calibrated Display Stream Compression (DSC) Low Blue Light Hardware Calibration Sphere Lighting with Sound and Video Sync Mode (27GP950) Crosshair Wide Color Gamut Black Stabilizer 4-Side Virtually Borderless Design HDR Effect Dynamic Action Sync Adaptive-Sync technology Flicker-free technology |
Asus ProArt Preset (12 modes) Trace Free Technology Asus ProArt Palette Picture-by-Picture Color Accuracy - △E<2 Flicker-free technology SPLENDID Video Intelligence Technology Picture-in-Picture Color Temperature Selection (5 modes) CalMAN Verified 6-axis color adjustment QUickFit Gamma adjustment Adaptive-Sync Technology Low Blue Light |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 23.98 in 60.9 cm 609.2 mm 2 ft |
24.17 in 61.4 cm 614 mm 2.01 ft |
| Inaltime Carcasa | 13.89 in 35.3 cm 352.9 mm 1.16 ft |
14.57 in 37 cm 370 mm 1.21 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 110 mm 11 cm 4.3307 in 0.3609 ft |
150 mm 15 cm 5.9055 in 0.4921 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | Yes | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | 90 ° |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | 90 ° |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 45 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 45 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | 35 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 160 Hz | 40 Hz - 60 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 29 kHz - 160 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable USB 3.0 upstream cable |
DisplayPort cable (optional) HDMI cable (optional) USB Type-C cable (optional) USB Type-C to Type-A cable (optional) Color pre-calibration report |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE cUL TÜV-Typ FCC-B UL |
BSMI CB CCC CEC CEDoc. CEL CU e-Standby EPEAT Bronze EuP FCC HF ISO-9241 KC KCC MEPS PCRecycle PSE RCM RoHS TCO Certified Displays TÜV-GS TÜV-Ergo TÜV Flicker Free TÜV Low Blue Light UL/cUL VCCI WEEE WHQL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 27GP95R | Asus PA279CV |