0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 27GN95R | LG 27GP950 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2022 | 2021 |
| Brand | LG | LG |
| Seria Modelului | UltraGear | UltraGear |
| Model | 27GN95R | 27GP950 |
| Alias | 27GN95R-B UltraGear 27GN95R |
UltraGear 27GP950 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 27" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 27 in 68.6 cm 685.8 mm 2.25 ft |
26.96 in 68.5 cm 684.667 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 23.53 in 59.8 cm 597.73 mm 1.96 ft |
23.53 in 59.8 cm 597.73 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 13.24 in 33.6 cm 336.22 mm 1.1 ft |
13.24 in 33.6 cm 336.22 mm 1.1 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.156 mm | 0.155 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 163 ppi | 163 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.48 % | 93.48 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 98% | 98% |
| sRGB | 100 % | 135 % |
| Adobe RGB 1998 | 88.3 % | |
| Luminozitate | 420 cd/m² | 400 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 650 cd/m² | 600 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1000 : 1 |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | 1 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | HDR10 DisplayHDR 600 |
DisplayHDR 600 HDR10 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.11 in 5.4 cm 53.7 mm 0.18 ft |
2.14 in 5.4 cm 54.3 mm 0.18 ft |
| Greutate Carcasa | 5.2 kg 11 lbs |
5.7 kg 13 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 23.98 in 60.9 cm 609.2 mm 2 ft |
23.99 in 60.9 cm 609.369 mm 2 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 18.13 in 46.1 cm 460.6 mm 1.51 ft |
18.28 in 46.4 cm 464.285 mm 1.52 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.46 in 29.1 cm 291.2 mm 0.96 ft |
11.47 in 29.1 cm 291.286 mm 0.96 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 7.3 kg 16 lbs |
7.429 kg 16 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out (3-pole; sound only) 1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) |
2 x HDMI 2.1 1 x DisplayPort 1.4 (DSC) 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | True Color Pro Adaptive-Sync technology NVIDIA G-Sync Compatible Nano IPS Wide Color Gamut Smart Energy Saving AMD FreeSync Premium Pro Game Mode Color Calibrated Display Stream Compression (DSC) Low Blue Light HDR Effect Sphere Lighting 2.0 Crosshair Black Stabilizer 4-Side Virtually Borderless Design HW Calibration Dynamic Action Sync Active Dimming Flicker-free technology |
AMD FreeSync Premium Pro Sphere Lighting with Sound and Video Sync Mode NVIDIA G-Sync Compatible True Color Pro Black Stabilizer Hardware Calibration Crosshair Dynamic Action Sync Nano IPS HDR Effect Wide Color Gamut Display Stream Compression (DSC) Color Calibrated 4-Side Virtually Borderless Design Low Blue Light Flicker-free technology Adaptive-Sync technology Game Mode |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 23.98 in 60.9 cm 609.2 mm 2 ft |
23.98 in 60.9 cm 609.2 mm 2 ft |
| Inaltime Carcasa | 13.89 in 35.3 cm 352.9 mm 1.16 ft |
13.89 in 35.3 cm 352.9 mm 1.16 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 110 mm 11 cm 4.3307 in 0.3609 ft |
110 mm 11 cm 4.3307 in 0.3609 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | Yes | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | 0 ° |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | 90 ° |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | 15 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 144 Hz | 48 Hz - 160 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable USB Type-A to Type-B cable |
DisplayPort cable HDMI cable USB 3.0 upstream cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE cUL TÜV-Typ FCC-B UL |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % | 5 % - 85 % |
| LG 27GN95R | LG 27GP950 |