0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | LG 24GL650 | BenQ ZOWIE XL2546K |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2019 | 2020 |
| Brand | LG | BenQ |
| Seria Modelului | XL-K | |
| Model | 24GL650 | ZOWIE XL2546K |
| Alias | 24GL650-B | ХL2546Κ |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 24" (inches) | 25" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 23.58 in 59.9 cm 599 mm 1.97 ft |
24.5 in 62.2 cm 622.3 mm 2.04 ft |
| Latime Ecran | 20.52 in 52.1 cm 521.28 mm 1.71 ft |
20.93 in 53.2 cm 531.544 mm 1.74 ft |
| Inaltime Ecran | 11.54 in 29.3 cm 293.22 mm 0.96 ft |
11.46 in 29.1 cm 291.116 mm 0.96 ft |
| Tip Ecran | TN | TN |
| Display Bit Depth | 8 bits (6 bits + FRC) | |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | |
| Biti | 24 | |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 1920 x 1080 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.272 mm | 0.283 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 93 ppi | 91 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 61.25 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | 320 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 12000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 170 ° | 170 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 160 ° | 160 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | 0.5 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | Anti-glare/Matte |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 10.8 in 27.4 cm 274.4 mm 0.9 ft |
|
| Greutate Carcasa | 3 kg 7 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 21.92 in 55.7 cm 556.8 mm 1.83 ft |
21.51 in 54.6 cm 546.367 mm 1.79 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 13.14 in 33.4 cm 333.8 mm 1.1 ft |
15.64 in 39.7 cm 397.275 mm 1.3 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 1.62 in 4.1 cm 41.2 mm 0.14 ft |
7.38 in 18.8 cm 187.509 mm 0.62 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 4.9 kg 11 lbs |
6.386 kg 14 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 |
1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out |
| Audio | ||
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | Crosshair Dynamic Action Sync Reader mode Flicker-free technology AMD FreeSync technology Black Stabilizer |
Соlоr Vibrаnсе DyАс⁺ tесhnоlоgy Lоw Вluе Light S Switсh SНΙЕLD Fliсkеr-frее tесhnоlоgy АМD FrееSynс tесhnоlоgy ХL Sеtting То Shаrе Вlасk еQuаlizеr |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 21.92 in 55.7 cm 556.8 mm 1.83 ft |
21.87 in 55.6 cm 555.5 mm 1.82 ft |
| Inaltime Carcasa | 17.65 in 44.8 cm 448.2 mm 1.47 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 75 x 75 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 110 mm 11 cm 4.3307 in 0.3609 ft |
155 mm 15.5 cm 6.1024 in 0.5085 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | Yes | |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 45 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 45 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 23 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 144 Hz | 240 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable |
Shield |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | ENERGY STAR | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| LG 24GL650 | BenQ ZOWIE XL2546K |