0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Lenovo Legion Y44w-10 | Asus VG248QG |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2019 | 2018 |
| Brand | Lenovo | Asus |
| Model | Legion Y44w-10 | VG248QG |
| Alias | DD116LPY44W | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 24" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 43.4 in 110.2 cm 1102.47 mm 3.62 ft |
24 in 61 cm 609.7 mm 2 ft |
| Latime Ecran | 41.43 in 105.2 cm 1052.3 mm 3.45 ft |
20.92 in 53.1 cm 531.36 mm 1.74 ft |
| Inaltime Ecran | 12.94 in 32.9 cm 328.8 mm 1.08 ft |
11.77 in 29.9 cm 298.89 mm 0.98 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1800 | |
| Producator Ecran | AU Optronics | |
| Tip Ecran | VA | TN |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 8 bits (6 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 32:10 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 1200 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.274 mm | 0.276 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 92 ppi | 91 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.3 % | 86.02 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 90% | |
| sRGB | 99.5 % | |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 380 cd/m² | 350 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 450 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 3000000 : 1 | 100000000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 170 ° | |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 160 ° | |
| Timp Minim de Raspuns | 4 ms | 1 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| HDR | HDR DisplayHDR 400 |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 5.4 in 13.7 cm 137.2 mm 0.45 ft |
1.99 in 5 cm 50.45 mm 0.17 ft |
| Greutate Carcasa | 9.33 kg 21 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 41.67 in 105.8 cm 1058.3 mm 3.47 ft |
22.09 in 56.1 cm 561 mm 1.84 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 18.15 in 46.1 cm 461.1 mm 1.51 ft |
14.13 in 35.9 cm 359 mm 1.18 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 12.34 in 31.4 cm 313.5 mm 1.03 ft |
8.31 in 21.1 cm 211 mm 0.69 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 13.33 kg 29 lbs |
5.2 kg 11 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x USB 3.1 (upstream) 2 x HDMI 2.0 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.4 4 x USB 3.1 (downstream) 2 x USB 3.1 (Type-C - 90 W) |
1 x DVI-D Dual Link 1 x 3.5 mm Audio In 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 2W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Low Blue Light Picture-in-Picture Picture-by-Picture AMD FreeSync 2 technology DDC/CI |
HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Extreme Low Motion Blur SPLENDID Video Intelligence Technology Trace Free Technology GamePlus (Crosshair/Timer/FPS Counter/Display Alignment) Adaptive-Sync Technology Flicker-free technology |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 41.67 in 105.8 cm 1058.3 mm 3.47 ft |
22.09 in 56.1 cm 561 mm 1.84 ft |
| Inaltime Carcasa | 14.41 in 36.6 cm 366.1 mm 1.2 ft |
12.96 in 32.9 cm 329.1 mm 1.08 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 400 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 20 ° | 90 ° |
| Rotatie spre Dreapta | 20 ° | 90 ° |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 22 ° | 33 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 144 Hz | 40 Hz - 165 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 160 kHz | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable USB Type-C cable USB Type-C to Type-A cable |
DisplayPort cable - optional DVI-D cable - optional HDMI cable - optional |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | BSMI C-Tick CCC CE CECP ENERGY STAR 7.1 FCC Class B KC RoHS TCO Edge 2.0 TÜV Eye Comfort VCCI WHQL (Windows 10; Windows 8.1; Windows 8; Windows 7) |
BSMI CB CCC CE cTick CU ErP ENERGY STAR FCC Class B J-MOSS GOST-R KCC PSE RoHS TÜV/Ergonomics TÜV/GS UL/cUL VCCI-B WEEE WHQL (Windows 10; Windows 8.1; Windows 7) |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 45 °C 32 °F - 113 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 95 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Lenovo Legion Y44w-10 | Asus VG248QG |