0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Iiyama ProLite XCB4594DQSN-B1 | Dell E2720H |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2024 | 2020 |
| Brand | Iiyama | Dell |
| Model | ProLite XCB4594DQSN-B1 | E2720H |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 45" (inches) | 27" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 44.49 in 113 cm 1130 mm 3.71 ft |
26.96 in 68.5 cm 684.7 mm 2.25 ft |
| Latime Ecran | 42.81 in 108.8 cm 1087.5 mm 3.57 ft |
23.49 in 59.7 cm 596.736 mm 1.96 ft |
| Inaltime Ecran | 12.04 in 30.6 cm 305.9 mm 1 ft |
13.22 in 33.6 cm 335.664 mm 1.1 ft |
| Dimensiune Curba Ecran | 1500 | |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 8 bits | 8 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 36:10 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 5120 x 1440 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.212 mm | 0.311 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 119 ppi | 81 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.03 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| sRGB | 100 % | |
| NTSC 1953 | 80 % | 72 % |
| Luminozitate | 450 cd/m² | 300 cd/m² |
| Contrast Ecran | 3000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 80000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | 5 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| HDR | HDR10 DisplayHDR 400 |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 6.34 in 16.1 cm 161 mm 0.53 ft |
|
| Greutate Carcasa | 4.5 kg 10 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 42.91 in 109 cm 1090 mm 3.58 ft |
24.46 in 62.1 cm 621.284 mm 2.04 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 16.1 in 40.9 cm 409 mm 1.34 ft |
18.03 in 45.8 cm 457.962 mm 1.5 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.83 in 27.5 cm 275 mm 0.9 ft |
6.88 in 17.5 cm 174.752 mm 0.57 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 11.2 kg 25 lbs |
5.88 kg 13 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN | |
| Conectivitate | 3 x USB 3.2 (Type-A; Gen1; 5 Gbps; downstream) 1 x Ethernet RJ45 1 x DisplayPort 1.4 (MST; DSC) 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x HDMI 2.1 1 x USB 3.2 (Type-C; Gen1; 5 Gbps; upstream; 90W; DP Alt Mode) 1 x USB 3.2 (Type-B; Gen1; 5 Gbps; upstream) |
1 x DisplayPort 1.2 1 x D-sub |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 3W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | AMD FreeSync technology X-Res technology Black Tuner Multi-Stream Transport (MST) Flicker-free technology KVM Switch Picture-by-Picture Night Mode i-Style Mode Display Stream Compression (DSC) 3-side borderless design Overdrive Low Blue Light Adaptive-Sync technology Motion Blur Reduction |
HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 1.2 Low Blue Light PowerNap Dell Display Manager Flicker-free technology |
| Caracteristici Extra | Antu-theft stand lock slot - Kensington | Security lock slot |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 42.91 in 109 cm 1090 mm 3.58 ft |
24.46 in 62.1 cm 621.284 mm 2.04 ft |
| Inaltime Carcasa | 13.35 in 33.9 cm 339 mm 1.11 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | No |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 3 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 20 ° | 21 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 165 Hz | 60 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 260 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable USB Type-A to Type-B Cable USB Type-C cable |
DisplayPort cable VGA cable (EMEA and Japan only) |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | CE ErP PSE REACH RoHS TÜV-Bauart UKCA VCCI WEEE |
Energy Star EPEAT TCO Certified Display |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | 5 % - 90 % |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Iiyama ProLite XCB4594DQSN-B1 | Dell E2720H |