0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Huawei MateView | HP U28 4K HDR |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2020 |
| Brand | Huawei | HP |
| Model | MateView | U28 4K HDR |
| Alias | 1Z978AA | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 28" (inches) | 28" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 27.9 in 70.9 cm 708.538 mm 2.32 ft |
|
| Latime Ecran | 23.95 in 60.8 cm 608.4 mm 2 ft |
24.45 in 62.1 cm 620.928 mm 2.04 ft |
| Inaltime Ecran | 13.44 in 34.1 cm 341.28 mm 1.12 ft |
|
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2560 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.116 mm | |
| Densitate Pixeli Ecran | 157 ppi | |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 89.61 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 98% | 93% |
| sRGB | 100 % | 100 % |
| Luminozitate | 500 cd/m² | 400 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1200 : 1 | 1000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | 4 ms |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | DisplayHDR 400 | HDR |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.71 in 4.3 cm 43.4 mm 0.14 ft |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 23.95 in 60.8 cm 608.4 mm 2 ft |
25.08 in 63.7 cm 637.1 mm 2.09 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 18.94 in 48.1 cm 481.1 mm 1.58 ft |
20.92 in 53.1 cm 531.4 mm 1.74 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.17 in 18.2 cm 182 mm 0.6 ft |
7.48 in 19 cm 189.9 mm 0.62 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 6.2 kg 14 lbs |
6.35 kg 14 lbs |
| Culoare Carcasa | Moon Silver | Black |
| Hardware | ||
| Stocare Interna | 8 | |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 5.1 NFC |
|
| Conectivitate | 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 1 x HDMI 2.0 1 x 3.5 mm Audio Out (headphones and microphone) 1 x DisplayPort 1.2 (mini) 1 x USB (Type-C; 135W; power supply only) 1 x USB (Type-C; upstream; 65W; DP Alt Mode) |
1 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB (Type-C; upstream; 65W; DP Alt Mode) 3 x USB 3.2 (Type-A; Gen 1; downstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | 2 x 3W |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | DC Dimming Mode Smart Bar |
Flicker-free technology Low Blue Light |
| Caracteristici Extra | Wi-Fi and wireless projection available for wireless version models - HSN-CBA | Security lock slot |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 25.08 in 63.7 cm 637.1 mm 2.09 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 14.61 in 37.1 cm 371.2 mm 1.22 ft |
|
| Suport Perete VESA | No | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | |
| Stand VESA Detasabil | No | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 110 mm 11 cm 4.3307 in 0.3609 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 18 ° | 23 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 23 Hz - 75 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 140 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | MiniDP to DP cable 135W USB-C power adapter USB Type-C to Type-C cable |
DisplayPort cable HDMI cable USB Type-C cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TUV Rheinland Low Blue Light Certified TUV Rheinland Flicker Free Certified |
Australian-New Zealand MEPS BSMI CB CCC CE CECP CEL EAC ENERGY STAR FCC ISO 9241-307 KC/KCC NOM PSB SEPA TCO Certified TUV-S UL/CSA VCCI Vietnam MEPS WEEE ISC WW application ICE |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 85 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 600 °C -4 °F - 1112 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Huawei MateView | HP U28 4K HDR |