0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Huawei MateView | BenQ SW240 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2018 |
| Brand | Huawei | BenQ |
| Model | MateView | SW240 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 28" (inches) | 24" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 24.06 in 61.1 cm 611 mm 2 ft |
|
| Latime Ecran | 23.95 in 60.8 cm 608.4 mm 2 ft |
20.41 in 51.8 cm 518.4 mm 1.7 ft |
| Inaltime Ecran | 12.76 in 32.4 cm 324 mm 1.06 ft |
|
| Producator Ecran | AU Optronics | |
| Tip Ecran | IPS | AHVA IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Lut | 3D LUT 14 bits |
|
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:10 | |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2560 | 1920 x 1200 |
| Screen Pixel Pitch | 0.27 mm | |
| Densitate Pixeli Ecran | 94 ppi | |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 88.44 % | |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 98% | 95% |
| sRGB | 100 % | 100 % |
| Adobe RGB 1998 | 99 % | |
| Luminozitate | 500 cd/m² | 250 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1200 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 20000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 17 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | 5 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 14 ms | |
| Timp Maxim de Raspuns | 18 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | DisplayHDR 400 | |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.22 in 5.6 cm 56.44 mm 0.19 ft |
|
| Greutate Carcasa | 4.9 kg 11 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 23.95 in 60.8 cm 608.4 mm 2 ft |
20.99 in 53.3 cm 533.2 mm 1.75 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 18.94 in 48.1 cm 481.1 mm 1.58 ft |
16.87 in 42.9 cm 428.5 mm 1.41 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.17 in 18.2 cm 182 mm 0.6 ft |
9.08 in 23.1 cm 230.71 mm 0.76 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 6.2 kg 14 lbs |
7.6 kg 17 lbs |
| Culoare Carcasa | Moon Silver | Gray |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 5.1 NFC |
|
| Conectivitate | 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 1 x HDMI 2.0 1 x 3.5 mm Audio Out (headphones and microphone) 1 x DisplayPort 1.2 (mini) 1 x USB (Type-C; 135W; power supply only) 1 x USB (Type-C; upstream; 65W; DP Alt Mode) |
1 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x SD Memory Card Slot 1 x DVI-D Dual Link 1 x USB 3.0 (upstream) 2 x USB 3.0 (downstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 5W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | DC Dimming Mode Smart Bar |
HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) AMA (Advanced Motion Accelerator) Hardware calibration ready |
| Caracteristici Extra | Wi-Fi and wireless projection available for wireless version models - HSN-CBA | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 20.99 in 53.3 cm 533.2 mm 1.75 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 14.02 in 35.6 cm 356.2 mm 1.17 ft |
|
| Suport Perete VESA | No | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | |
| Stand VESA Detasabil | No | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 110 mm 11 cm 4.3307 in 0.3609 ft |
140 mm 14 cm 5.5118 in 0.4593 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 0 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 45 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 45 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 18 ° | 20 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 50 Hz - 76 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 83 kHz | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | MiniDP to DP cable 135W USB-C power adapter USB Type-C to Type-C cable |
DisplayPort cable - mini-DP to DP DVI-D cable USB upstream cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TUV Rheinland Low Blue Light Certified TUV Rheinland Flicker Free Certified |
ENERGY STAR 7.0 TCO 7.0 WHQL (Windows 10; Windows 8.1; Windows 8; Windows 7) |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 85 % | 10 % - 90 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 600 °C -4 °F - 1112 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Huawei MateView | BenQ SW240 |