0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense H55U7B | LG 55SM8050PLC |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2019 | 2019 |
| Brand | Hisense | LG |
| Seria Modelului | U7B | SM805 |
| Model | H55U7B | 55SM8050PLC |
| Alias | 55SM8050PLA | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.32 % | 93.3 % |
| Sursa Iluminare | Edge LED | Edge LED (Local Dimming) |
| Rec.2020 | 74 | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 4000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 50 ms | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision HDR10+ |
HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.4 in 6.1 cm 61 mm 0.2 ft |
2.5 in 6.4 cm 63.6 mm 0.21 ft |
| Greutate Carcasa | 15.6 kg 34 lbs |
17.2 kg 38 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.39 in 122.9 cm 1229 mm 4.03 ft |
48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.63 in 77.8 cm 778 mm 2.55 ft |
30.55 in 77.6 cm 776 mm 2.55 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.65 in 29.6 cm 296 mm 0.97 ft |
9.09 in 23.1 cm 231 mm 0.76 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 17.8 kg 39 lbs |
17.6 kg 39 lbs |
| Culoare Carcasa | Gray | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MStar MSD6886 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x S/PDIF 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x Ethernet RJ45 |
4 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x S/PDIF 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) (CVBS) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U3.0 | webOS 4.5 |
| Caracteristici Speciale | HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Hi-View Engine Plus Ultra Color Ultra Motion Ultra Dimming PVR 4K Upscaling Wide Color Gamut Backlight Scanning |
Picture Master Processor Wide Viewing Angles Ultra Luminance 4K Cinema HDR Nano Accuracy LG ThinQ AI Sharpness Enhancer Nano Cell Color 4K Upscaler HDR Effect Alexa Billion Rich Color LG Local Contrast Image Enhancing Nano Cell Display Apple AirPlay 2 True Color Accuracy Advanced Color Enhancer 2-step noise reduction Intelligent Voice Recognition Google Assistant 4K Active HDR HDR Dynamic Tone Mapping Pro |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.39 in 122.9 cm 1229 mm 4.03 ft |
48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.95 in 71 cm 710 mm 2.33 ft |
28.19 in 71.6 cm 716 mm 2.35 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Criteria Index | TruMotion |
| Valoare Interpolare Ecran | 2300 | 100 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PCI | TM |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote control - ERF3A70 | Magic remote control - AN-MR19 |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS WEEE |
ENERGY STAR RoHS UL/cUL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| Hisense H55U7B | LG 55SM8050PLC |