0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense H32A5800 | Hisense 65U8G |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2018 | 2021 |
| Brand | Hisense | Hisense |
| Seria Modelului | A5800 | U8G |
| Model | H32A5800 | 65U8G |
| Alias | 65U88G | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 27.49 in 69.8 cm 698.214 mm 2.29 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 15.45 in 39.3 cm 392.554 mm 1.29 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 8 bits | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 1073741824 |
| Biti | 24 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 1366 x 768 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.511 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 50 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 86.24 % | 94.24 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| Luminozitate | 300 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1500 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1200 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.13 in 5.4 cm 54 mm 0.18 ft |
4.09 in 10.4 cm 104 mm 0.34 ft |
| Greutate Carcasa | 6 kg 13 lbs |
24.2 kg 53 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 28.9 in 73.4 cm 734 mm 2.41 ft |
57.09 in 145 cm 1450 mm 4.76 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 19.25 in 48.9 cm 489 mm 1.6 ft |
35.55 in 90.3 cm 903 mm 2.96 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.6 in 19.3 cm 193 mm 0.63 ft |
13.58 in 34.5 cm 345 mm 1.13 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 6.7 kg 15 lbs |
25.4 kg 56 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black, Gray |
| Hardware | ||
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Wi-Fi Direct |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct 2x2 MiMO |
| Conectivitate | 2 x HDMI 1.4 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x S/PDIF 1 x CI+ 1.3 1 x Antenna (RF) (female) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Cable/Antenna In (F-type) 1 x USB 2.0 1 x USB 3.0 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 6W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA | Android 10 |
| Caracteristici Speciale | MasterPro Motion Picture Enhancer HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) High Contrast |
AMD FreeSync technology YouTube Chromecast built-in Quantum Dot Color Google Assistant Netflix Wide Color Gamut Ultra Smooth Motion IMAX Enhanced Disney+ 4K upscaling Voice command Noise Reduction Alexa Prime Video |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 28.9 in 73.4 cm 734 mm 2.41 ft |
57.09 in 145 cm 1450 mm 4.76 ft |
| Inaltime Carcasa | 17.05 in 43.3 cm 433 mm 1.42 ft |
33.07 in 84 cm 840 mm 2.76 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 400 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 60 Hz | 100 Hz / 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Criteria Index | Motion Rate |
| Valoare Interpolare Ecran | 500 | 480 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PCI | MR |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS WEEE |
FCC |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % |
| Hisense H32A5800 | Hisense 65U8G |