0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 65U8GQ | LG 65UQ80006LB |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2022 |
| Brand | Hisense | LG |
| Seria Modelului | U8G | UQ80 |
| Model | 65U8GQ | 65UQ80006LB |
| Alias | 65UQ80003LB 65UQ80009LB |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 8 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.67 % | 94.2 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | Direct LED |
| Luminozitate | 500 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1200 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Dolby Vision IQ |
HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.91 in 7.4 cm 74 mm 0.24 ft |
2.27 in 5.8 cm 57.7 mm 0.19 ft |
| Greutate Carcasa | 24.5 kg 54 lbs |
21.5 kg 47 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 57.17 in 145.2 cm 1452 mm 4.76 ft |
57.24 in 145.4 cm 1454 mm 4.77 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.83 in 91 cm 910 mm 2.99 ft |
35.67 in 90.6 cm 906 mm 2.97 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 14.88 in 37.8 cm 378 mm 1.24 ft |
10.59 in 26.9 cm 269 mm 0.88 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 26.8 kg 59 lbs |
21.8 kg 48 lbs |
| Culoare Carcasa | Dark Gray | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | NovaTek NT72671D | |
| Procesor | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A52 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Placa Video | ARM Mali-G51 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-S |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type female) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x CI+ 2.0 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 1 x 20 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U5.0 | webOS 22 |
| Caracteristici Speciale | Ultra Viewing Angle AI Scene Recognition UHD Premium Quantum Dot Color Voice Command Ultra Dimming Alexa Low Blue Light Filmmaker Mode Google Assistant PVR MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Ultra Motion Game Mode Pro Full-Array Local Dimming AI 4K upscaling Noise Reduction IMAX Enhanced AI Picture Optimization (AI PQ) Light Sensor |
NVIDIA GeForce NOW Active HDR Intelligent Voice Recognition Illuminance Green sensor Stadia Cloud Gaming LG ThinQ AI Alexa Google Assistant Apple Homekit Filmmaker Mode Home Dashboard HDR Dynamic Tone Mapping Netflix Disney+ Voice command Apple AirPlay 2 4K Upscaling HDR Gaming Interest Group (HGiG) Game Dashboard AI Brightness Control Game Optimizer |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 57.17 in 145.2 cm 1452 mm 4.76 ft |
57.24 in 145.4 cm 1454 mm 4.77 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.87 in 83.5 cm 835 mm 2.74 ft |
32.99 in 83.8 cm 838 mm 2.75 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 400 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 100 Hz / 120 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Criteria Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 2700 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PCI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | Magic remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TÜV Rheinland Certified Low Blue Light TÜV Protected Privacy |
|
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % | 5 % - 85 % |
| Hisense 65U8GQ | LG 65UQ80006LB |