0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 65U8GQ | LG 65UJ701V |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2017 |
| Brand | Hisense | LG |
| Seria Modelului | U8G | UJ701 |
| Model | 65U8GQ | 65UJ701V |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
56.24 in 142.9 cm 1428.51 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
31.64 in 80.4 cm 803.538 mm 2.64 ft |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.67 % | 93.74 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | Edge LED |
| DCI P3 | 84% | |
| Luminozitate | 500 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1200 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Dolby Vision IQ |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.91 in 7.4 cm 74 mm 0.24 ft |
2.56 in 6.5 cm 65 mm 0.21 ft |
| Greutate Carcasa | 24.5 kg 54 lbs |
26 kg 57 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 57.17 in 145.2 cm 1452 mm 4.76 ft |
57.32 in 145.6 cm 1456 mm 4.78 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.83 in 91 cm 910 mm 2.99 ft |
35.79 in 90.9 cm 909 mm 2.98 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 14.88 in 37.8 cm 378 mm 1.24 ft |
13.23 in 33.6 cm 336 mm 1.1 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 26.8 kg 59 lbs |
27.6 kg 61 lbs |
| Culoare Carcasa | Dark Gray | Gray |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | NovaTek NT72671D | |
| Procesor | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A52 | |
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Placa Video | ARM Mali-G51 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-S |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type female) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.3 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 1 x 20 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U5.0 | webOS 3.5 |
| Caracteristici Speciale | Ultra Viewing Angle AI Scene Recognition UHD Premium Quantum Dot Color Voice Command Ultra Dimming Alexa Low Blue Light Filmmaker Mode Google Assistant PVR MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Ultra Motion Game Mode Pro Full-Array Local Dimming AI 4K upscaling Noise Reduction IMAX Enhanced AI Picture Optimization (AI PQ) Light Sensor |
Colour Master Engine HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 PVR ULTRA Luminance SIMPLINK (HDMI CEC) Local Dimming 4K Upscaler Voice command Active HDR |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 57.17 in 145.2 cm 1452 mm 4.76 ft |
57.32 in 145.6 cm 1456 mm 4.78 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.87 in 83.5 cm 835 mm 2.74 ft |
33.11 in 84.1 cm 841 mm 2.76 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 400 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 100 Hz / 120 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Criteria Index | Picture Mastering Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 2700 | 1900 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PCI | PMI |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | Magic remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TÜV Rheinland Certified Low Blue Light TÜV Protected Privacy |
ENERGY STAR RoHS UL/cUL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % | 5 % - 85 % |
| Hisense 65U8GQ | LG 65UJ701V |