0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 65U8G | Hisense 85U8G AU |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2021 |
| Brand | Hisense | Hisense |
| Seria Modelului | U8G | U8G |
| Model | 65U8G | 85U8G AU |
| Alias | 65U88G | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 85" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
84.25 in 214 cm 2140 mm 7.02 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
73.7 in 187.2 cm 1872 mm 6.14 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
41.46 in 105.3 cm 1053 mm 3.45 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.488 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 52 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.24 % | 91.44 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1500 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 4.09 in 10.4 cm 104 mm 0.34 ft |
3.27 in 8.3 cm 83 mm 0.27 ft |
| Greutate Carcasa | 24.2 kg 53 lbs |
50.7 kg 112 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 57.09 in 145 cm 1450 mm 4.76 ft |
74.84 in 190.1 cm 1901 mm 6.24 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.55 in 90.3 cm 903 mm 2.96 ft |
47.28 in 120.1 cm 1201 mm 3.94 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 13.58 in 34.5 cm 345 mm 1.13 ft |
16.85 in 42.8 cm 428 mm 1.4 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 25.4 kg 56 lbs |
52.1 kg 115 lbs |
| Culoare Carcasa | Black, Gray | Black, Gray |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | NovaTek NT72671D | |
| Procesor | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A52 | |
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Placa Video | ARM Mali-G51 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct 2x2 MiMO |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Cable/Antenna In (F-type) 1 x USB 2.0 1 x USB 3.0 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 2 x USB 2.0 2 x USB 3.0 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 15W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 10 | VIDAA U5.0 |
| Caracteristici Speciale | AMD FreeSync technology YouTube Chromecast built-in Quantum Dot Color Google Assistant Netflix Wide Color Gamut Ultra Smooth Motion IMAX Enhanced Disney+ 4K upscaling Voice command Noise Reduction Alexa Prime Video |
Alexa Full-Array Local Dimming Pro Quantum Dot Color Google Assistant Light Sensor Voice Command IMAX Enhanced Game Mode Pro AI 4K upscaling Low Blue Light AI Picture Optimization MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 57.09 in 145 cm 1450 mm 4.76 ft |
74.84 in 190.1 cm 1901 mm 6.24 ft |
| Inaltime Carcasa | 33.07 in 84 cm 840 mm 2.76 ft |
44.65 in 113.4 cm 1134 mm 3.72 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 400 | 800x400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 100 Hz / 120 Hz | 100 Hz / 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | Smooth Motion Rate |
| Valoare Interpolare Ecran | 480 | 200 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | SMR |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | Voice remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | FCC | TÜV Rheinland Certified Low Blue Light |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % | 10 % - 70 % |
| Hisense 65U8G | Hisense 85U8G AU |