0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 65U7G | Hisense 55A8G |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2021 |
| Brand | Hisense | Hisense |
| Seria Modelului | U7G | A8G |
| Model | 65U7G | 55A8G |
| Alias | 65U78G | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | OLED | |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.43 % | 94.28 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | 800 cd/m² |
| Contrast Ecran | 12000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 20 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ HDR10 Dolby Vision |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.46 in 8.8 cm 88 mm 0.29 ft |
2.68 in 6.8 cm 68 mm 0.22 ft |
| Greutate Carcasa | 19.5 kg 43 lbs |
18 kg 40 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 56.97 in 144.7 cm 1447 mm 4.75 ft |
48.27 in 122.6 cm 1226 mm 4.02 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.51 in 90.2 cm 902 mm 2.96 ft |
30.75 in 78.1 cm 781 mm 2.56 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.67 in 27.1 cm 271 mm 0.89 ft |
12.28 in 31.2 cm 312 mm 1.02 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 20 kg 44 lbs |
19 kg 42 lbs |
| Culoare Carcasa | Chrome | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | NovaTek NT72671D | |
| Procesor | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A52 | |
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Placa Video | ARM Mali-G51 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct 2x2 MiMO |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 2 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x Cable/Antenna In (F-type) 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x HDMI 2.1 1 x USB 2.0 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB 3.0 |
1 x Ethernet RJ45 (100 Mbps) 4 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type female) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 4 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 10 | VIDAA U5.0 |
| Caracteristici Speciale | AMD FreeSync technology Wide Color Gamut Voice command YouTube Disney+ Noise Reduction Google Assistant IMAX Enhanced Ultra Smooth Motion Prime Video Himedia Game Mode Pro 4K upscaling Quantum Dot Color MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Alexa Netflix |
Alexa Filmmaker Mode Noise Reduction Google Assistant Light Sensor Voice Command PVR IMAX Enhanced Game Mode AI 4K upscaling Wide Color Gamut Low Blue Light AI Picture Optimization (AI PQ) MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 56.97 in 144.7 cm 1447 mm 4.75 ft |
48.27 in 122.6 cm 1226 mm 4.02 ft |
| Inaltime Carcasa | 33.07 in 84 cm 840 mm 2.76 ft |
28.03 in 71.2 cm 712 mm 2.34 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 100 Hz / 120 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | Picture Criteria Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 480 | 2300 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | PCI |
| Accesorii | ||
| Extra | Backlit voice remote control | Voice remote control - ERF6F64H |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | FCC | TÜV Rheinland Certified Low Blue Light TÜV Protected Privacy |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % | 10 % - 70 % |
| Hisense 65U7G | Hisense 55A8G |