0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 65E7HQ | LG OLED55C2PUA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2022 |
| Brand | Hisense | LG |
| Seria Modelului | E7HQ | C2 |
| Model | 65E7HQ | OLED55C2PUA |
| Alias | 65E78HQ 65E77HQ |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | VA | OLED evo |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.78 % | 95.8 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | |
| DCI P3 | 95% | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 400 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 7.7 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | 1 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 Pro |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.91 in 7.4 cm 74 mm 0.24 ft |
1.78 in 4.5 cm 45.1 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 16.5 kg 36 lbs |
12.7 kg 28 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 57.17 in 145.2 cm 1452 mm 4.76 ft |
48.11 in 122.2 cm 1222 mm 4.01 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.28 in 89.6 cm 896 mm 2.94 ft |
29.76 in 75.6 cm 756 mm 2.48 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.81 in 30 cm 300 mm 0.98 ft |
8.46 in 21.5 cm 215 mm 0.71 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 16.7 kg 37 lbs |
14.4 kg 32 lbs |
| Culoare Carcasa | Silver | Titan Gray |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MStar MSD6886 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 Wi-Fi TV On TV On With Mobile |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
4 x HDMI 2.1 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 1 x RS232 (C) 1 x IR Out 1 x S/PDIF 3 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U5.0 | webOS 22 |
| Caracteristici Speciale | Alexa YouTube Disney+ Smooth Motion Google Assistant Prime Video Wide Color Gamut Ultra Dimming Netflix Game Mode 3D Digital Comb Filter Voice command PVR 4K upscaling Quantum Dot Color |
Magic Tap Perfect Black HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG Voice Search LG ThinQ AI AI Genre Selection Prime Video Game Optimizer Filmmaker Mode Infinite Contrast Pixel Dimming Google Assistant (differ by region) Remote Voice Recognition AI Picture Pro Netflix NVIDIA G-SYNC Compatible Brightness Booster Amazon Echo Connection (differ by region) Apple Airplay 2 Dynamic Tone Mapping Pro Youtube Stadia Cloud Gaming Cinema HDR OLED Motion Google Home Connection (differ by region) AMD FreeSync Premium Next Picks Magic Explorer Perfect Color Intelligent Voice Recognition Multi View (differ by region) Amazon Alexa (differ by region) AI 4K Upscaling Disney+ Apple Homekit AI Brightness Control Apple TV+ NVIDIA GeForce Now |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 57.17 in 145.2 cm 1452 mm 4.76 ft |
48.11 in 122.2 cm 1222 mm 4.01 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.83 in 83.4 cm 834 mm 2.74 ft |
27.68 in 70.3 cm 703 mm 2.31 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 300 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 480 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Backlit voice remote control | Magic remote control - MR22GN (NFC) |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | FCC | TUV Rheinland Eye Comfort Display Certified UL Verified Flicker-Free & Low Blue Light Display |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % | 5 % - 85 % |
| Hisense 65E7HQ | LG OLED55C2PUA |