0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 65A7500F | Hisense 65U8GQ |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2021 |
| Brand | Hisense | Hisense |
| Seria Modelului | A7500F | U8G |
| Model | 65A7500F | 65U8GQ |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 95 % | 94.67 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| Rec.2020 | 72 | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | 500 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 4000 : 1 | 1200 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 20 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision |
Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Dolby Vision IQ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.11 in 7.9 cm 79 mm 0.26 ft |
2.91 in 7.4 cm 74 mm 0.24 ft |
| Greutate Carcasa | 19 kg 42 lbs |
24.5 kg 54 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 56.97 in 144.7 cm 1447 mm 4.75 ft |
57.17 in 145.2 cm 1452 mm 4.76 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.59 in 90.4 cm 904 mm 2.97 ft |
35.83 in 91 cm 910 mm 2.99 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.57 in 29.4 cm 294 mm 0.96 ft |
14.88 in 37.8 cm 378 mm 1.24 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 19.8 kg 44 lbs |
26.8 kg 59 lbs |
| Culoare Carcasa | Gray | Dark Gray |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MStar MSD6886 | NovaTek NT72671D |
| Procesor | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A52 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Placa Video | ARM Mali-G51 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type female) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Subwoofer Integrat | 1 x 20 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U4.0 | VIDAA U5.0 |
| Caracteristici Speciale | Anyview Cast Unibody Design Ultra Dimming VEWD Internet browser Anyview Stream PVR HbbTV 2.0.2 Motion Picture Enhancer Ultra Color Enhancer Super Contrast YouTube MEMC Depth Enhancer 4K Upscaling Wide Color Gamut Netflix Amazon Prime Video Noise Reduction |
Ultra Viewing Angle AI Scene Recognition UHD Premium Quantum Dot Color Voice Command Ultra Dimming Alexa Low Blue Light Filmmaker Mode Google Assistant PVR MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Ultra Motion Game Mode Pro Full-Array Local Dimming AI 4K upscaling Noise Reduction IMAX Enhanced AI Picture Optimization (AI PQ) Light Sensor |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 56.97 in 144.7 cm 1447 mm 4.75 ft |
57.17 in 145.2 cm 1452 mm 4.76 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.87 in 83.5 cm 835 mm 2.74 ft |
32.87 in 83.5 cm 835 mm 2.74 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | 400 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 100 Hz / 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Criteria Index | Picture Criteria Index |
| Valoare Interpolare Ecran | 2000 | 2700 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PCI | PCI |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | TÜV Rheinland Certified Low Blue Light TÜV Protected Privacy |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % |
| Hisense 65A7500F | Hisense 65U8GQ |