0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 65A6G | LG 65NANO796NF |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2020 |
| Brand | Hisense | LG |
| Seria Modelului | A6G | Nano79 |
| Model | 65A6G | 65NANO796NF |
| Alias | 65A68G | 65NANO796NE |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 65" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.372 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 68 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.78 % | 92.3 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Edge LED (Local Dimming) |
| Luminozitate | 250 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 260 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 11 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 7 ms | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
Dolby Vision HDR10 Pro HLG Pro |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.91 in 7.4 cm 74 mm 0.24 ft |
3.46 in 8.8 cm 87.8 mm 0.29 ft |
| Greutate Carcasa | 16.5 kg 36 lbs |
21.4 kg 47 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 57.17 in 145.2 cm 1452 mm 4.76 ft |
57.6 in 146.3 cm 1463 mm 4.8 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 35.28 in 89.6 cm 896 mm 2.94 ft |
35.98 in 91.4 cm 914 mm 3 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 11.46 in 29.1 cm 291 mm 0.95 ft |
13.39 in 34 cm 340 mm 1.12 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 16.7 kg 37 lbs |
22.4 kg 49 lbs |
| Culoare Carcasa | Black, Gray | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Nuclee Placa Video | 2 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x Cable/Antenna In (F-type) 1 x Optical Audio Out 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (F-type female) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 10 | webOS 5.0 |
| Caracteristici Speciale | Chromecast built-in Digital Noise Reduction Google Assistant Prime Video Netflix Disney+ 4K upscaling Voice command Alexa YouTube |
Ultra Luminance Nano Bezel Sharpness Enhancer Nano Cell Display Active HDR LG ThinQ AI Intelligent Voice Recognition Nano Black Light Sensor Advanced Color Enhancer Google Assistant AMD FreeSync Apple Homekit Home Dashboard HDR Dynamic Tone Mapping Magic Link Apple Airplay2 True Color Accuracy Pro Nano Color Voice Recognition Amazon Alexa 2-step noise reduction HGIG (HDR Gaming Interest Group) Apple TV+ 4K Upscaler Filmmaker Mode |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 57.17 in 145.2 cm 1452 mm 4.76 ft |
57.6 in 146.3 cm 1463 mm 4.8 ft |
| Inaltime Carcasa | 32.83 in 83.4 cm 834 mm 2.74 ft |
33.46 in 85 cm 850 mm 2.79 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 300 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | TruMotion |
| Valoare Interpolare Ecran | 120 | 100 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | Magic remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | FCC | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % | 5 % - 85 % |
| Hisense 65A6G | LG 65NANO796NF |