0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 55U8GQ | Huawei Vision X65, PLAT-760 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2020 |
| Brand | Hisense | Huawei |
| Seria Modelului | U8G | |
| Model | 55U8GQ | Vision X65, PLAT-760 |
| Alias | Smart Screen X65 PLAT-760 |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 65" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
64.53 in 163.9 cm 1639 mm 5.38 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
56.24 in 142.8 cm 1428.48 mm 4.69 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
31.63 in 80.4 cm 803.52 mm 2.64 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | IPS | OLED |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 68 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.88 % | 96.45 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | |
| DCI P3 | 98% | |
| Luminozitate | 500 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | 1000 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1200 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ Dolby Vision IQ |
HDR HDR10+ HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.91 in 7.4 cm 74 mm 0.24 ft |
0.98 in 2.5 cm 24.9 mm 0.08 ft |
| Greutate Carcasa | 17.5 kg 39 lbs |
26 kg 57 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.54 in 123.3 cm 1233 mm 4.05 ft |
56.92 in 144.6 cm 1445.68 mm 4.74 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.71 in 78 cm 780 mm 2.56 ft |
33.09 in 84 cm 840.42 mm 2.76 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 12.09 in 30.7 cm 307 mm 1.01 ft |
9.65 in 24.5 cm 245 mm 0.8 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 19 kg 42 lbs |
30 kg 66 lbs |
| Culoare Carcasa | Dark Gray | Starry Gray |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | NovaTek NT72671D | Honghu 898 |
| Procesor | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A52 | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A53 |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 2 | |
| Placa Video | ARM Mali-G51 | ARM Mali-G51 MP4 |
| Nuclee Placa Video | 4 | |
| Frecventa Placa Video | 600 | |
| Marime Memorie RAM | 6 | |
| Stocare Interna | 128 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
DTMB |
| Camera Web Integrata | No | Yes |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct 2x2 MiMO |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type female) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
4 x HDMI 2.0 1 x Satellite In 1 x Antenna (RF) 1 x S/PDIF 2 x USB 3.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | |
| Subwoofer Integrat | 1 x 20 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U5.0 | HarmonyOS 1.1 |
| Caracteristici Speciale | Ultra Viewing Angle AI Scene Recognition UHD Premium Quantum Dot Color Voice Command Ultra Dimming Alexa Low Blue Light Filmmaker Mode Google Assistant PVR MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Ultra Motion Game Mode Pro Full-Array Local Dimming AI 4K upscaling Noise Reduction IMAX Enhanced AI Picture Optimization (AI PQ) Light Sensor |
AI KIDS 2.0 Super-score algorithm Smart Look Back WeLink Multi-party Video Call AI Smart Look Back Light sensor Anti-burn screen technology (CAA) Dynamic tone mapping Noise reduction algorithm Local contrast enhancement (Local DCI) Xiaoyi Genie Smart Assistant Connected Call Accurate color management (CGM) AI Air Gesture MEMC Far-field voice integration AI Fitness 2.0 LED notification light |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.54 in 123.3 cm 1233 mm 4.05 ft |
56.92 in 144.6 cm 1445.68 mm 4.74 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.99 in 71.1 cm 711 mm 2.33 ft |
32.41 in 82.3 cm 823.22 mm 2.7 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 300 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 100 Hz / 120 Hz | 100 Hz / 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Criteria Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 2700 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PCI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | Touch remote control Voice remote control Type-C data charging cable Composite signal cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TÜV Rheinland Certified Low Blue Light | TÜV Rheinland Eye Comfort |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-25 °C - 60 °C -13 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % |
| Hisense 55U8GQ | Huawei Vision X65, PLAT-760 |