0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 55U8G AU | Sony KD-55X80J |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2021 |
| Brand | Hisense | Sony |
| Seria Modelului | U8G | X80J |
| Model | 55U8G AU | KD-55X80J |
| Alias | KD-55X81J | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | IPS | |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.4 % | 92.09 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | Direct LED |
| Luminozitate | 360 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 400 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1100 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.94 in 10 cm 100 mm 0.33 ft |
2.8 in 7.1 cm 71 mm 0.23 ft |
| Greutate Carcasa | 17.3 kg 38 lbs |
15.7 kg 35 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
48.94 in 124.3 cm 1243 mm 4.08 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 31.61 in 80.3 cm 803 mm 2.63 ft |
30.98 in 78.7 cm 787 mm 2.58 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.24 in 26 cm 260 mm 0.85 ft |
13.31 in 33.8 cm 338 mm 1.11 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 17.8 kg 39 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black, Gray | Silver |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | NovaTek NT72671D | |
| Procesor | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A52 | ARM Cortex-A73 |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Placa Video | ARM Mali-G51 | |
| Marime Memorie RAM | 4 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 1 x USB 2.0 1 x USB 3.0 |
4 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U5.0 | Android 10 |
| Caracteristici Speciale | Alexa Full-Array Local Dimming Pro Quantum Dot Color Google Assistant Light Sensor Voice Command IMAX Enhanced Game Mode Pro AI 4K upscaling Low Blue Light AI Picture Optimization MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) |
Apple Airplay Apple Homekit Object-based HDR remaster Dynamic Contrast Enhancer Google Assistant Triluminos Pro Display Frame Dimming Chromecast built-in 4K X-Reality Pro Voice command Light sensor Alexa Live Color Technology |
| Caracteristici Extra | Minimalist Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
48.94 in 124.3 cm 1243 mm 4.08 ft |
| Inaltime Carcasa | 29.09 in 73.9 cm 739 mm 2.42 ft |
28.31 in 71.9 cm 719 mm 2.36 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 400 x 300 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Smooth Motion Rate | Motionflow XR |
| Valoare Interpolare Ecran | 200 | 200 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | SMR | XR |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | Voice remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TÜV Rheinland Certified Low Blue Light | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % |
| Hisense 55U8G AU | Sony KD-55X80J |