0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 55U7QF | LG 50NANO816PA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2021 |
| Brand | Hisense | LG |
| Seria Modelului | U7QF | Nano81 |
| Model | 55U7QF | 50NANO816PA |
| Alias | 55U7QFTUK | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 50" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
43.14 in 109.6 cm 1095.84 mm 3.6 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
24.27 in 61.6 cm 616.41 mm 2.02 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.285 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 89 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.34 % | 94.98 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | Edge LED (Local Dimming) |
| Luminozitate | 400 cd/m² | 250 cd/m² |
| Nivel Luminozitate Maxima | 700 cd/m² | 300 cd/m² |
| Contrast Ecran | 4000 : 1 | 5300 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 20 ms | |
| HDR | HDR10 HDR10+ Dolby Vision HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.07 in 7.8 cm 78 mm 0.26 ft |
1.94 in 4.9 cm 49.2 mm 0.16 ft |
| Greutate Carcasa | 14.7 kg 32 lbs |
14 kg 31 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
44.09 in 112 cm 1120 mm 3.67 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.31 in 77 cm 770 mm 2.53 ft |
28.27 in 71.8 cm 718 mm 2.36 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.84 in 25 cm 250 mm 0.82 ft |
10.39 in 26.4 cm 264 mm 0.87 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 15.4 kg 34 lbs |
15.6 kg 34 lbs |
| Culoare Carcasa | Black, Silver | Dark Silver |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MStar MSD6886 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-T2 DVB-S |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.0 1 x Satellite In 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 1 x Antenna (RF) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 (5V / 0.5A) 1 x Ethernet RJ45 |
4 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U4.0 | webOS 6.0 |
| Caracteristici Speciale | Alexa YouTube Wide Color Gamut Amazon Prime Video Quantum Dot Color Freeview Play HbbTV Web Browser Rakuten TV Game Mode Application Store 4K Upscaling USB Recording Hi-View Engine 3D Digital Comb Filter Netflix |
LG ThinQ AI Ultra Luminance Noise Reduction AI Brightness Control Image Enhancing Home Dashboard Nano Color Intelligent Voice Recognition Amazon Alexa Game Optimizer Apple Homekit Auto Genre Selection HDR Gaming Interest Group (HGiG) Google Assistant LG Local Contrast Apple TV NanoCell technology Apple Airplay2 4K Upscaling HDR Dynamic Tone Mapping Dynamic Color Active HDR Filmmaker Mode |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
44.09 in 112 cm 1120 mm 3.67 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.99 in 71.1 cm 711 mm 2.33 ft |
25 in 63.5 cm 635 mm 2.08 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Criteria Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 2700 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PCI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Magic Remote Control - MR21 | |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 85 % |
| Hisense 55U7QF | LG 50NANO816PA |