0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 55U7H | Philips 329M1RV |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2022 | 2021 |
| Brand | Hisense | Philips |
| Seria Modelului | U7H | |
| Model | 55U7H | 329M1RV |
| Alias | 55U77HQ | Momentum 329M1RV 329M1RV/61 329M1RV/93 329M1RV/00 329M1RV/01 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 32" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
27.45 in 69.7 cm 697.344 mm 2.29 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
15.44 in 39.2 cm 392.234 mm 1.29 ft |
| Tip Ecran | IPS | |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.181 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 140 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.01 % | 89.38 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | W-LED |
| sRGB | 124 % | |
| Adobe RGB 1998 | 111 % | |
| NTSC 1953 | 113 % | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 500 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Timp Minim de Raspuns | 3 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte (3H) | |
| HDR | Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
DisplayHDR 400 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.99 in 7.6 cm 76 mm 0.25 ft |
3.07 in 7.8 cm 78 mm 0.26 ft |
| Greutate Carcasa | 14.4 kg 32 lbs |
7.8 kg 17 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.54 in 123.3 cm 1233 mm 4.05 ft |
28.15 in 71.5 cm 715 mm 2.35 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.2 in 76.7 cm 767 mm 2.52 ft |
18.35 in 46.6 cm 466 mm 1.53 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 12.09 in 30.7 cm 307 mm 1.01 ft |
11.69 in 29.7 cm 297 mm 0.97 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 15.3 kg 34 lbs |
11.63 kg 26 lbs |
| Culoare Carcasa | Dark Gray | Black |
| Hardware | ||
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct 2x2 MiMO |
|
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type female) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
1 x USB 3.2 (Type-B; upstream) 1 x USB 3.2 (Type-C; upstream; 65W; DP Alt Mode) 1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out 3 x HDMI 2.1 2 x USB 3.2 (Type-A; downstream) 2 x USB 3.2 (Type-A; downstream; BC 1.2) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 5W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U6.0 | |
| Caracteristici Speciale | YouTube AMD FreeSync technology Ultra Smooth Motion Quantum Dot Color Voice command Disney+ MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Google Assistant IMAX Enhanced Prime Video Netflix Wide Color Gamut Filmmaker Mode Game Mode Pro AI 4K upscaling Noise Reduction Local Dimming Alexa Low Blue Light |
Flicker-free technology Gaming Features for Xbox Series X Mega Infinity DCR Picture-by-Picture MultiView Low Blue Light Adaptive-Sync Technology SmartImage Ambiglow SmartUniformity |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.54 in 123.3 cm 1233 mm 4.05 ft |
28.15 in 71.5 cm 715 mm 2.35 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.95 in 71 cm 710 mm 2.33 ft |
16.85 in 42.8 cm 428 mm 1.4 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 20 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 20 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 120 Hz | 48 Hz - 144 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 254 kHz | |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Criteria Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 2600 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PCI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | DisplayPort cable (optional) HDMI cable (optional) USB Type-A to Type-B cable (optional) USB Type-C to Type-C cable (optional) |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TÜV Rheinland Data Privacy | CB CE CU-EAC EPEAT Energy Star FCC KC KCC RoHS TUV-BAUART TUV/ISO9241-307 |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % | 10 % - 90 % |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 3658 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Hisense 55U7H | Philips 329M1RV |