0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 55E7K | LG 55UR8000AUA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2023 | 2023 |
| Brand | Hisense | LG |
| Seria Modelului | E7K | UR80 |
| Model | 55E7K | 55UR8000AUA |
| Alias | 55E7KQ 55E77KQ 55E78KQ 55E79KQ 55E7KQTUK 55E77KQTUK 55E78KQTUK |
55UR8000AUB 55UR8000PUB |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 8 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 16777216 |
| Biti | 30 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.96 % | 93.2 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Direct LED |
| DCI P3 | 90% | |
| Luminozitate | 275 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 3800 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 10.1 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10 HDR |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.91 in 7.4 cm 74 mm 0.24 ft |
2.26 in 5.8 cm 57.5 mm 0.19 ft |
| Greutate Carcasa | 11.3 kg 25 lbs |
14 kg 31 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
48.62 in 123.5 cm 1235 mm 4.05 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.24 in 76.8 cm 768 mm 2.52 ft |
30.55 in 77.6 cm 776 mm 2.55 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.79 in 27.4 cm 274 mm 0.9 ft |
9.09 in 23.1 cm 231 mm 0.76 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 11.5 kg 25 lbs |
14.2 kg 31 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT9618 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct Anyview Cast |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (CEC; ARC) 1 x Satellite In (F-type female) 1 x S/PDIF 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 8W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U6.0 | webOS 23 |
| Caracteristici Speciale | Alexa YouTube Wide Color Gamut Digital Noise Reduction Netflix Filmmaker Mode Google Assistant Quantum Dot Color Prime Video Game Mode Disney+ 3D Digital Comb Filter PVR Light Sensor 4K upscaling MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) |
Noise Reduction Voice command AI Concierge LG ThinQ AI Home Dashboard NVIDIA GeForce NOW Light Sensor AI Genre Selection Filmmaker Mode Alexa Apple Homekit HDR Gaming Interest Group (HGiG) Game Optimizer & Dashboard Netflix Apple AirPlay 2 Prime Video Active HDR AI 4K Upscaling Google Assistant Disney+ AI Brightness Control Dynamic Tone Mapping |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
48.62 in 123.5 cm 1235 mm 4.05 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.99 in 71.1 cm 711 mm 2.33 ft |
28.15 in 71.5 cm 715 mm 2.35 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 300 | 300 x 300 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote control | Magic remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % | 5 % - 85 % |
| Hisense 55E7K | LG 55UR8000AUA |