0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 55E7HQ | LG OLED48A16LA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2021 |
| Brand | Hisense | LG |
| Seria Modelului | E7HQ | A1 |
| Model | 55E7HQ | OLED48A16LA |
| Alias | 55E78HQ 55E77HQ |
OLED48A19LA OLED48A13LA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 48" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
47.6 in 120.9 cm 1209 mm 3.97 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
41.5 in 105.4 cm 1054.08 mm 3.46 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
23.34 in 59.3 cm 592.92 mm 1.95 ft |
| Tip Ecran | VA | OLED |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.275 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 92 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.96 % | 94.43 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | |
| DCI P3 | 95% | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 400 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 7.7 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision Dolby Vision IQ HDR10 Pro |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.07 in 7.8 cm 78 mm 0.26 ft |
1.85 in 4.7 cm 46.9 mm 0.15 ft |
| Greutate Carcasa | 11.3 kg 25 lbs |
15 kg 33 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
42.17 in 107.1 cm 1071 mm 3.51 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.24 in 76.8 cm 768 mm 2.52 ft |
26.73 in 67.9 cm 679 mm 2.23 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.79 in 27.4 cm 274 mm 0.9 ft |
10.67 in 27.1 cm 271 mm 0.89 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 12.9 kg 28 lbs |
15.3 kg 34 lbs |
| Culoare Carcasa | Silver | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MStar MSD6886 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x S/PDIF 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 8W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U5.0 | webOS 6.0 |
| Caracteristici Speciale | Alexa YouTube Disney+ Smooth Motion Google Assistant Prime Video Wide Color Gamut Ultra Dimming Netflix Game Mode 3D Digital Comb Filter Voice command PVR 4K upscaling Quantum Dot Color |
Prime Video Magic Explorer Perfect Black Next Picks AI Picture Infinite Contrast Image Enhancing Magic Tap Intelligent Voice Recognition Alexa Ultra Luminance Pro Youtube TV Game Optimizer Apple Homekit Cinema HDR HDR Gaming Interest Group (HGiG) Google Assistant LG ThinQ AI Apple TV Wide Viewing Angle Perfect Color Netflix True Color Accuracy Apple Airplay 2 4K Upscaling HDR Dynamic Tone Mapping Disney+ AI Brightness Control Filmmaker Mode |
| Caracteristici Extra | Picture on Metal Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
42.17 in 107.1 cm 1071 mm 3.51 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.99 in 71.1 cm 711 mm 2.33 ft |
24.33 in 61.8 cm 618 mm 2.03 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 300 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 480 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Backlit voice remote control | Magic remote control - MR21 |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | FCC | TUV Rheinland Eye Comfort Display Certified UL Verified Flicker-Free & Low Blue Light Display |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % | 5 % - 85 % |
| Hisense 55E7HQ | LG OLED48A16LA |