0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 55A8G | Hisense HZ55A8 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2020 |
| Brand | Hisense | Hisense |
| Seria Modelului | A8G | |
| Model | 55A8G | HZ55A8 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | OLED | OLED |
| Display Bit Depth | 10 bits | 10 bits |
| Frame Rate Control | No | |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.372 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.28 % | 94.68 % |
| Luminozitate | 350 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 800 cd/m² | 900 cd/m² |
| Contrast Ecran | 12000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 20 ms | |
| HDR | HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ HDR10 Dolby Vision |
HDR |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.68 in 6.8 cm 68 mm 0.22 ft |
2.32 in 5.9 cm 59 mm 0.19 ft |
| Greutate Carcasa | 18 kg 40 lbs |
18 kg 40 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.27 in 122.6 cm 1226 mm 4.02 ft |
48.27 in 122.6 cm 1226 mm 4.02 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.75 in 78.1 cm 781 mm 2.56 ft |
29.76 in 75.6 cm 756 mm 2.48 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 12.28 in 31.2 cm 312 mm 1.02 ft |
10.94 in 27.8 cm 278 mm 0.91 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 19 kg 42 lbs |
20.2 kg 44 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | NovaTek NT72671D | |
| Procesor | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A52 | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A53 |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1500 | |
| Placa Video | ARM Mali-G51 | ARM Mali-G51 MP4 |
| Nuclee Placa Video | 4 | |
| Frecventa Placa Video | 600 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | |
| Stocare Interna | 32 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
DTMB |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 5.0 |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 (100 Mbps) 4 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type female) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
1 x Ethernet RJ45 3 x HDMI 2.0 1 x USB 2.0 1 x USB 3.0 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 4 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U5.0 | Android 9.0 Pie |
| Caracteristici Speciale | Alexa Filmmaker Mode Noise Reduction Google Assistant Light Sensor Voice Command PVR IMAX Enhanced Game Mode AI 4K upscaling Wide Color Gamut Low Blue Light AI Picture Optimization (AI PQ) MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) |
Software local dimming 3D color correction technology Black equalizer |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.27 in 122.6 cm 1226 mm 4.02 ft |
48.27 in 122.6 cm 1226 mm 4.02 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.03 in 71.2 cm 712 mm 2.34 ft |
27.91 in 70.9 cm 709 mm 2.33 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 100 Hz / 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Criteria Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 2300 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PCI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control - ERF6F64H | Remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TÜV Rheinland Certified Low Blue Light TÜV Protected Privacy |
RoHS WEEE |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % |
| Hisense 55A8G | Hisense HZ55A8 |