0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 55A7G | JVC LT-55VO9100 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2021 |
| Brand | Hisense | JVC |
| Seria Modelului | A7G | VO9100 |
| Model | 55A7G | LT-55VO9100 |
| Alias | 55A7GQ | LT-55VO9105 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Producator Ecran | LG Display | |
| Tip Ecran | IPS | OLED |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.24 % | |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | |
| DCI P3 | 90% | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | 700 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1200 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 20 ms | 10 ms |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
HDR HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.03 in 7.7 cm 77 mm 0.25 ft |
|
| Greutate Carcasa | 12.3 kg 27 lbs |
|
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.43 in 123 cm 1230 mm 4.04 ft |
|
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.24 in 76.8 cm 768 mm 2.52 ft |
|
| Adancime Ecran cu Suport | 9.84 in 25 cm 250 mm 0.82 ft |
|
| Greutate Ecran cu Suport | 13 kg 29 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Drak Gray | |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | NovaTek NT72671D | |
| Procesor | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A52 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Placa Video | ARM Mali-G51 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 5.0 Anyview Cast |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 (100 Mbps) 3 x HDMI 2.0 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type female) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
3 x HDMI 2.1 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 12W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U5.0 | |
| Caracteristici Speciale | Alexa Wide Color Gamut Voice command YouTube Depth Enhancer Prime Video Google Assistant MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Ultra Dimming Quantum Dot Color Low Blue Light Game Mode AI 4K upscaling Smooth Motion Netflix AI Picture Optimizaton Noise Reduction |
Google Assistant Low Latency Mode Wide Color Gamut MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) PVR Ready YouTube Netflix Micro Dimming Amazon Alexa Super Resolution Amazon Prime Video UHD Upscaler |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.43 in 123 cm 1230 mm 4.04 ft |
|
| Inaltime Carcasa | 27.95 in 71 cm 710 mm 2.33 ft |
|
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 100 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Criteria Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 2000 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PCI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | Remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TÜV Rheinland Certified Low Blue Light | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % |
| Hisense 55A7G | JVC LT-55VO9100 |