0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 55A7500F | Hisense 55U7G |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2021 |
| Brand | Hisense | Hisense |
| Seria Modelului | A7500F | U7G |
| Model | 55A7500F | 55U7G |
| Alias | 55U78G | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 94.34 % | 93.68 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| Rec.2020 | 70 | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 1000 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 4000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 20 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision |
Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.07 in 7.8 cm 78 mm 0.26 ft |
3.46 in 8.8 cm 88 mm 0.29 ft |
| Greutate Carcasa | 14.7 kg 32 lbs |
14.7 kg 32 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.31 in 77 cm 770 mm 2.53 ft |
30.63 in 77.8 cm 778 mm 2.55 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.84 in 25 cm 250 mm 0.82 ft |
10.12 in 25.7 cm 257 mm 0.84 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 15.4 kg 34 lbs |
15 kg 33 lbs |
| Culoare Carcasa | Gray | Chrome |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MStar MSD6886 | |
| Nuclee Procesor | 4 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct 2x2 MiMO |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Cable/Antenna In (F-type) 1 x USB 2.0 1 x USB 3.0 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U4.0 | Android 10 |
| Caracteristici Speciale | Anyview Cast Unibody Design Ultra Dimming VEWD Internet browser Anyview Stream PVR HbbTV 2.0.2 Motion Picture Enhancer Ultra Color Enhancer Super Contrast YouTube MEMC Depth Enhancer 4K Upscaling Wide Color Gamut Netflix Amazon Prime Video Noise Reduction |
AMD FreeSync technology Wide Color Gamut Voice command YouTube Disney+ Noise Reduction Google Assistant IMAX Enhanced Ultra Smooth Motion Prime Video Himedia Game Mode Pro 4K upscaling Quantum Dot Color MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Alexa Netflix |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
48.31 in 122.7 cm 1227 mm 4.03 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.99 in 71.1 cm 711 mm 2.33 ft |
28.19 in 71.6 cm 716 mm 2.35 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 100 Hz / 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Criteria Index | Motion Rate |
| Valoare Interpolare Ecran | 2000 | 480 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PCI | MR |
| Accesorii | ||
| Extra | Backlit voice remote control | |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | FCC |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % |
| Hisense 55A7500F | Hisense 55U7G |