0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 55A7100F | Samsung QN82Q800T |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2020 |
| Brand | Hisense | Samsung |
| Seria Modelului | Q800T | |
| Model | 55A7100F | QN82Q800T |
| Alias | QN82Q800TAFXZA | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 82" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
81.5 in 207 cm 2070.1 mm 6.79 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
71.03 in 180.4 cm 1804.25 mm 5.92 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
39.96 in 101.5 cm 1014.89 mm 3.33 ft |
| Tip Ecran | VA | MVA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits |
| Frame Rate Control | Yes | No |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 7680 x 4320 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.235 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 108 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.98 % | 95.33 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Direct LED (Full-Array Local Dimming) |
| DCI P3 | 100% | |
| Rec.2020 | 52 | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 4000 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 5000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 20 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 HDR10+ HLG (Hybrid Log Gamma) Quantum HDR 4000 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.39 in 8.6 cm 86 mm 0.28 ft |
1.01 in 2.6 cm 25.7 mm 0.08 ft |
| Greutate Carcasa | 12.3 kg 27 lbs |
41.5 kg 91 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.43 in 123 cm 1230 mm 4.04 ft |
72.06 in 183 cm 1830.2 mm 6 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.43 in 77.3 cm 773 mm 2.54 ft |
45.04 in 114.4 cm 1144 mm 3.75 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 8.9 in 22.6 cm 226 mm 0.74 ft |
14.37 in 36.5 cm 365.1 mm 1.2 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 12.6 kg 28 lbs |
54.2 kg 119 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Titan Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MStar MSD6886 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC 3.0 (US only) Clear QAM ATSC |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) Bluetooth Wi-Fi Direct |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 4.2 |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x HDMI 2.1 1 x Optical Audio Out 1 x RS232 (C) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 8W | 4 x 7.5W |
| Subwoofer Integrat | 2 x 10 | |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U3.0 | Tizen 5.5 |
| Caracteristici Speciale | Anyview Cast Anyview Stream Netflix VEWD Internet browser Noise Reduction HbbTV 2.0.2 4K Upscaling YouTube Amazon Prime Video |
Ultra Viewing Angle Quantum HDR 16x SmartThings Real Game Enhancer+ Alexa Light sensor InstaPort S (HDMI Quick Switch) Quantum Dot Color Multi View Ambient Mode+ V-Chip Direct Full Array 32X Auto Motion Plus ConnectShare Google Assistant Dynamic Black EQ Multiroom Link Bixby Ultimate 8K Dimming Pro Quantum Processor 8K Voice command AMD FreeSync Premium 8K AI Upscaling Filmmaker Mode Contrast Enhancer Adaptive Picture Digital Clean View |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.43 in 123 cm 1230 mm 4.04 ft |
72.06 in 183 cm 1830.2 mm 6 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.03 in 71.2 cm 712 mm 2.34 ft |
41.32 in 105 cm 1049.5 mm 3.44 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | 600 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 40 Hz - 120 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 240 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | MR |
| Accesorii | ||
| Extra | QLED Standard Smart Remote | |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | ENERGY STAR RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -20 °C - 40 °C -4 °F - 104 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 5 % - 95 % |
| Hisense 55A7100F | Samsung QN82Q800T |