0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 55A6K | Samsung UE50JU6800 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2023 | 2015 |
| Brand | Hisense | Samsung |
| Seria Modelului | A6K | JU6800 |
| Model | 55A6K | UE50JU6800 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 50" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
43.13 in 109.6 cm 1095.57 mm 3.59 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
24.26 in 61.6 cm 616.258 mm 2.02 ft |
| Producator Ecran | Innolux | |
| Tip Ecran | IPS-ADS | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.285 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 89 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.35 % | 91.39 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Edge LED |
| DCI P3 | 95% | |
| Rec.2020 | 73 | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | 370 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1200 : 1 | 4000 : 1 |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 12 ms | 27 ms |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Glossy | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.15 in 8 cm 80 mm 0.26 ft |
2.49 in 6.3 cm 63.2 mm 0.21 ft |
| Greutate Carcasa | 10.9 kg 24 lbs |
13.4 kg 29 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.54 in 123.3 cm 1233 mm 4.05 ft |
44.44 in 112.9 cm 1128.9 mm 3.7 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.2 in 76.7 cm 767 mm 2.52 ft |
28.54 in 72.5 cm 724.9 mm 2.38 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.79 in 27.4 cm 274 mm 0.9 ft |
13.29 in 33.8 cm 337.5 mm 1.11 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 11 kg 24 lbs |
14.5 kg 32 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Silver |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT9602 | Hawk-M |
| Procesor | ARM Cortex-A53 | ARM Cortex-A73 |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1500 | 1500 |
| Placa Video | ARM Mali-G52 | ARM Mali-G71 |
| Frecventa Placa Video | 850 | |
| Marime Memorie RAM | 3 | |
| Stocare Interna | 16 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
DVB-C Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct Anyview Cast |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (CEC; ARC) 1 x Satellite In (F-type female) 1 x S/PDIF 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC; MHL) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 8W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U6.0 | Tizen |
| Caracteristici Speciale | Alexa Digital Noise Reduction Voice command Game Mode Plus MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) YouTube Google Assistant Disney+ 3D Digital Comb Filter Netflix 4K upscaling Prime Video |
BD Wise Plus Voice command Ultra Clear Panel Contrast Enhancer Smart View HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) 2.2 Nano Crystal Color Ultra Clean View UHD Dimming Light sensor Extended PVR Anynet+ (HDMI-CEC) UHD Upscaling Picture-in-Picture Auto Motion Plus PurColor |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.54 in 123.3 cm 1233 mm 4.05 ft |
44.44 in 112.9 cm 1128.9 mm 3.7 ft |
| Inaltime Carcasa | 28.15 in 71.5 cm 715 mm 2.35 ft |
25.76 in 65.4 cm 654.4 mm 2.15 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200x400 | 400 x 400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Quality Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 1400 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | PQI |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote control | Remote control - TM1250A Wall mount adapter |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) | ENERGY STAR UL/cUL |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
10 °C - 40 °C 50 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-20 °C - 45 °C -4 °F - 113 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % | 5 % - 95 % |
| Hisense 55A6K | Samsung UE50JU6800 |