0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 55A6H | Toshiba 55UL4B63 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2020 |
| Brand | Hisense | Toshiba |
| Seria Modelului | A6H | UL4 |
| Model | 55A6H | 55UL4B63 |
| Alias | 55A66H 55A63H |
55UL4B63DB 55UL4B63DG |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | IPS | |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.96 % | 93.05 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Direct LED |
| Luminozitate | 300 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 20 ms | |
| Strat Protector Ecran | Glossy | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
HDR HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision HDR10 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.91 in 7.4 cm 74 mm 0.24 ft |
2.6 in 6.6 cm 66 mm 0.22 ft |
| Greutate Carcasa | 11.3 kg 25 lbs |
15 kg 33 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
48.7 in 123.7 cm 1237 mm 4.06 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.24 in 76.8 cm 768 mm 2.52 ft |
29.06 in 73.8 cm 738 mm 2.42 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 12.05 in 30.6 cm 306 mm 1 ft |
9.84 in 25 cm 250 mm 0.82 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 12.5 kg 28 lbs |
|
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | NovaTek NT72671D | |
| Procesor | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A52 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Placa Video | ARM Mali-G51 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 5.0 Anyview Cast |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz Bluetooth Wi-Fi Direct |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 (100 Mbps) |
4 x HDMI 2.0 (CEC; ARC) 1 x D-sub (Component (YPbPr) in) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Ethernet RJ45 1 x CI+ |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 8W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U5.0 | Smart TV |
| Caracteristici Speciale | Alexa Depth Enhancer Smooth Motion Google Assistant Netflix YouTube Ultra Dimming MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Disney+ AI 4K upscaling Voice command Precision Color AI Picture Optimisation Prime Video |
MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Netflix UHD Upscaler Secure Smart TV TRU Flow USB Recording (PVR Ready) Toshiba Gaming Mode Prime Video Alexa YouTube TRU Micro Dimming Google Assistant TRU Resolution |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.5 in 123.2 cm 1232 mm 4.04 ft |
48.7 in 123.7 cm 1237 mm 4.06 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.99 in 71.1 cm 711 mm 2.33 ft |
28.15 in 71.5 cm 715 mm 2.35 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 300 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Criteria Index | Total Picture Quality |
| Valoare Interpolare Ecran | 1500 | 2200 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PCI | TPQ |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | Remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | RoHS |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 0 % - 85 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % |
| Hisense 55A6H | Toshiba 55UL4B63 |