0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 55A6G | Panasonic TX-58JX800 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2021 |
| Brand | Hisense | Panasonic |
| Seria Modelului | A6G | JX800 |
| Model | 55A6G | TX-58JX800 |
| Alias | 55A68G | TX-58JX800E TX-58JX800B TX-58JXW804 TX-58JXW834 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 55" (inches) | 58" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
57.48 in 146 cm 1460 mm 4.79 ft |
| Latime Ecran | 47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
50 in 127 cm 1270.08 mm 4.17 ft |
| Inaltime Ecran | 26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
28.4 in 72.1 cm 721.4 mm 2.37 ft |
| Tip Ecran | IPS | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.315 mm | 0.331 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 80 ppi | 76 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.88 % | 92.49 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Edge LED |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision HDR10+ HDR10+ Adaptive |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.91 in 7.4 cm 74 mm 0.24 ft |
2.56 in 6.5 cm 65 mm 0.21 ft |
| Greutate Carcasa | 11.3 kg 25 lbs |
14.3 kg 31 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 48.54 in 123.3 cm 1233 mm 4.05 ft |
51.18 in 130 cm 1300 mm 4.27 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 30.43 in 77.3 cm 773 mm 2.54 ft |
30.98 in 78.7 cm 787 mm 2.58 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 8.9 in 22.6 cm 226 mm 0.74 ft |
9.72 in 24.7 cm 247 mm 0.81 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 11.5 kg 25 lbs |
14.8 kg 33 lbs |
| Culoare Carcasa | Black, Gray | Black |
| Hardware | ||
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-S |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct DLNA |
| Conectivitate | 4 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x Cable/Antenna In (F-type) 1 x Optical Audio Out 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
1 x Ethernet RJ45 3 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x AV Component In (YPbPr + L/R) (CVBS) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x USB 2.0 (max 0.5 A) 2 x CI+ 1.4 1 x USB 3.0 (max 0.9 A) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 8W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | Android 10 | Android TV |
| Caracteristici Speciale | Chromecast built-in Digital Noise Reduction Google Assistant Prime Video Netflix Disney+ 4K upscaling Voice command Alexa YouTube |
Dynamic HDR Effect Game Mode Picture-in-Picture HDR Bright Panel Plus Light sensor Wide Colour Spectrum TV Anywhere HDR Brightness Enhancer Google Assistant Alexa Voice command Picture-at-Picture Brilliant Contrast Picture-and-Text |
| Caracteristici Extra | Slim Design | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 48.54 in 123.3 cm 1233 mm 4.05 ft |
51.18 in 130 cm 1300 mm 4.27 ft |
| Inaltime Carcasa | 27.99 in 71.1 cm 711 mm 2.33 ft |
30 in 76.2 cm 762 mm 2.5 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 300 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 120 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | Remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | FCC | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 35 °C 32 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % |
| Hisense 55A6G | Panasonic TX-58JX800 |