0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 50E7HQ | LG 55UQ91006LA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2022 | 2022 |
| Brand | Hisense | LG |
| Seria Modelului | E7HQ | UQ91 |
| Model | 50E7HQ | 55UQ91006LA |
| Alias | 50E78HQ 50E77HQ |
55UQ91003LA 55UQ91009LA |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 50" (inches) | 55" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
54.65 in 138.8 cm 1388 mm 4.55 ft |
| Latime Ecran | 43.14 in 109.6 cm 1095.84 mm 3.6 ft |
47.62 in 121 cm 1209.6 mm 3.97 ft |
| Inaltime Ecran | 24.27 in 61.6 cm 616.41 mm 2.02 ft |
26.79 in 68 cm 680.4 mm 2.23 ft |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.285 mm | 0.315 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 89 ppi | 80 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.61 % | 93.2 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Direct LED |
| DCI P3 | 95% | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 400 cd/m² | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 7.7 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| Timp Mediu de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.91 in 7.4 cm 74 mm 0.24 ft |
2.26 in 5.8 cm 57.5 mm 0.19 ft |
| Greutate Carcasa | 9.8 kg 22 lbs |
14 kg 31 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 43.98 in 111.7 cm 1117 mm 3.66 ft |
48.62 in 123.5 cm 1235 mm 4.05 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 27.68 in 70.3 cm 703 mm 2.31 ft |
30.98 in 78.7 cm 787 mm 2.58 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 10.79 in 27.4 cm 274 mm 0.9 ft |
10.24 in 26 cm 260 mm 0.85 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 11.4 kg 25 lbs |
15.4 kg 34 lbs |
| Culoare Carcasa | Silver | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MStar MSD6886 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-S |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 4 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x AV Composite In (Video + L/R) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
2 x HDMI 2.0 2 x HDMI 2.1 1 x Optical Audio Out 1 x CI+ 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Satellite In (F-type female) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 8W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U5.0 | webOS 22 |
| Caracteristici Speciale | Alexa YouTube Disney+ Smooth Motion Google Assistant Prime Video Wide Color Gamut Ultra Dimming Netflix Game Mode 3D Digital Comb Filter Voice command PVR 4K upscaling Quantum Dot Color |
Multi View Voice command Stadia Cloud Gaming AI Genre Selection Home Dashboard HDR Gaming Interest Group (HGiG) Netflix Illuminance Green sensor AI Picture Pro Game Dashboard Alexa Apple Homekit HDR Dynamic Tone Mapping Game Optimizer LG ThinQ AI Apple AirPlay 2 NVIDIA GeForce NOW Active HDR AI 4K Upscaling Google Assistant Disney+ AI Brightness Control Filmmaker Mode |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 43.98 in 111.7 cm 1117 mm 3.66 ft |
48.62 in 123.5 cm 1235 mm 4.05 ft |
| Inaltime Carcasa | 25.43 in 64.6 cm 646 mm 2.12 ft |
28.15 in 71.5 cm 715 mm 2.35 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 300 | 300 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 40 Hz - 120 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Motion Rate | |
| Valoare Interpolare Ecran | 480 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | MR | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Backlit voice remote control | Magic remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | FCC | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % | 5 % - 85 % |
| Hisense 50E7HQ | LG 55UQ91006LA |