0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 50A7G | Panasonic TX-50JX600 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2021 | 2021 |
| Brand | Hisense | Panasonic |
| Seria Modelului | A7G | JX600 |
| Model | 50A7G | TX-50JX600 |
| Alias | 50A7GQ | TX-50JX600E TX-50JX600B TX-50JX630E TX-50JX630B TX-50JX604 TX-50JX634 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 50" (inches) | 50" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
49.49 in 125.7 cm 1257 mm 4.12 ft |
| Latime Ecran | 43.14 in 109.6 cm 1095.84 mm 3.6 ft |
43.14 in 109.6 cm 1095.84 mm 3.6 ft |
| Inaltime Ecran | 24.27 in 61.6 cm 616.41 mm 2.02 ft |
24.27 in 61.6 cm 616.41 mm 2.02 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.285 mm | 0.285 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 89 ppi | 89 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 93.47 % | 91.26 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED (Full-Array Local Dimming) | Edge LED |
| DCI P3 | 90% | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 4000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 20 ms | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.03 in 7.7 cm 77 mm 0.25 ft |
3.35 in 8.5 cm 85 mm 0.28 ft |
| Greutate Carcasa | 11.2 kg 25 lbs |
10 kg 22 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 43.98 in 111.7 cm 1117 mm 3.66 ft |
44.49 in 113 cm 1130 mm 3.71 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 27.76 in 70.5 cm 705 mm 2.31 ft |
27.44 in 69.7 cm 697 mm 2.29 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.88 in 25.1 cm 251 mm 0.82 ft |
9.84 in 25 cm 250 mm 0.82 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 11.8 kg 26 lbs |
12.5 kg 28 lbs |
| Culoare Carcasa | Dark Gray | Silver, Dark Titanium |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | NovaTek NT72671D | |
| Procesor | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A52 | |
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Placa Video | ARM Mali-G51 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-S |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 5.0 Anyview Cast |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct |
| Conectivitate | 1 x Ethernet RJ45 (100 Mbps) 3 x HDMI 2.0 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x Optical Audio Out 1 x Satellite In (F-type female) 1 x USB 2.0 1 x Antenna (RF) (female) 1 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 |
3 x HDMI 2.0 (b; ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 2 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 10W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U5.0 | Android TV |
| Caracteristici Speciale | Alexa Wide Color Gamut Voice command YouTube Depth Enhancer Prime Video Google Assistant MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Ultra Dimming Quantum Dot Color Low Blue Light Game Mode AI 4K upscaling Smooth Motion Netflix AI Picture Optimizaton Noise Reduction |
Game Mode Google Assistant High Contrast Twitch Netflix HDR Brightness Enhancer Alexa Voice command Amazon Prime Video YouTube |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 43.98 in 111.7 cm 1117 mm 3.66 ft |
44.49 in 113 cm 1130 mm 3.71 ft |
| Inaltime Carcasa | 25.47 in 64.7 cm 647 mm 2.12 ft |
25.79 in 65.5 cm 655 mm 2.15 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 300 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Criteria Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 2000 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PCI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | Remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TÜV Rheinland Certified Low Blue Light | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 35 °C 32 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % |
| Hisense 50A7G | Panasonic TX-50JX600 |