0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 43A7K | LG 43NANO756PA |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2023 | 2021 |
| Brand | Hisense | LG |
| Seria Modelului | А7К | Nano75 |
| Model | 43A7K | 43NANO756PA |
| Alias | 43A7КQ 43A70КQ 43A71КQ 43A72КQ 43A76КQ 43A77КQ 43A78КQ 43A79КQ 43A7КQTUK |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 43" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
| Latime Ecran | 37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
| Inaltime Ecran | 20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
| Tip Ecran | VA | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.245 mm | 0.245 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 103 ppi | 103 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.49 % | 91.36 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Direct LED |
| Luminozitate | 275 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 3200 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 10.7 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
HDR10 Pro HLG (Hybrid Log Gamma) |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 3.39 in 8.6 cm 86 mm 0.28 ft |
2.27 in 5.8 cm 57.7 mm 0.19 ft |
| Greutate Carcasa | 8.7 kg 19 lbs |
9.2 kg 20 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 37.87 in 96.2 cm 962 mm 3.16 ft |
38.07 in 96.7 cm 967 mm 3.17 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 24.29 in 61.7 cm 617 mm 2.02 ft |
24.49 in 62.2 cm 622 mm 2.04 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.64 in 19.4 cm 194 mm 0.64 ft |
8.5 in 21.6 cm 216 mm 0.71 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 9.2 kg 20 lbs |
9.3 kg 20 lbs |
| Culoare Carcasa | Dark Gray | Dark Steel |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MediaTek MT9602 | |
| Procesor | ARM Cortex-A53 | |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| Frecventa Procesor | 1500 | |
| Placa Video | ARM Mali-G52 | |
| Frecventa Placa Video | 850 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-T2 DVB-S |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct Anyview Cast |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct DLNA Bluetooth 5.0 |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (F-type female) 1 x S/PDIF 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 3.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 (100 Mbps) |
3 x HDMI 2.0 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x CI+ 1.4 1 x Antenna (RF) (female) 1 x Optical Audio Out 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 7W | 2 x 10W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U6.0 | webOS 6.0 |
| Caracteristici Speciale | Alexa YouTube Wide Color Gamut Digital Noise Reduction Netflix Game Mode Plus Light Sensor Voice command Prime Video Google Assistant Disney+ 3D Digital Comb Filter Quantum Dot Color Low Blue Light 4K upscaling MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) |
Noise Reduction LG Local Contrast NanoCell technology Nano Color AI Brightness Control Home Dashboard HDR Gaming Interest Group (HGiG) LG ThinQ AI Image Enhancing Active HDR Filmmaker Mode Amazon Alexa Apple Homekit HDR Dynamic Tone Mapping Game Optimizer Intelligent Voice Recognition Apple Airplay2 Next Picks Magic Explorer Advanced Color Enhancer 3-sided Cinema Screen Google Assistant (n/a for the UK and Germany) Apple TV 4K Upscaling Dynamic Color |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 37.87 in 96.2 cm 962 mm 3.16 ft |
38.07 in 96.7 cm 967 mm 3.17 ft |
| Inaltime Carcasa | 22.05 in 56 cm 560 mm 1.84 ft |
22.2 in 56.4 cm 564 mm 1.85 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 200 x 200 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | TruMotion | |
| Valoare Interpolare Ecran | 100 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | TM |
| Accesorii | ||
| Extra | Remote control | Magic Remote Control - MR21 |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | TÜV Rheinland Low Blue Light Certified | |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 10 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
-20 °C - 60 °C -4 °F - 140 °F |
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % | 5 % - 85 % |
| Hisense 43A7K | LG 43NANO756PA |