0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 43A7500F | Hisense 85A7H |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | TV |
| An Fabricatie | 2020 | 2022 |
| Brand | Hisense | Hisense |
| Seria Modelului | A7500F | A7H |
| Model | 43A7500F | 85A7H |
| Alias | 85A76H | |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 85" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
84.25 in 214 cm 2140 mm 7.02 ft |
| Latime Ecran | 37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
73.7 in 187.2 cm 1872 mm 6.14 ft |
| Inaltime Ecran | 20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
41.46 in 105.3 cm 1053 mm 3.45 ft |
| Tip Ecran | VA | VA |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.245 mm | 0.488 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 103 ppi | 52 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.95 % | 95.31 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | Direct LED |
| DCI P3 | 90% | |
| Rec.2020 | 72 | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | |
| Nivel Luminozitate Maxima | 400 cd/m² | |
| Contrast Ecran | 4000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 20 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 8 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | |
| HDR | HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) Dolby Vision |
Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.91 in 7.4 cm 74 mm 0.24 ft |
3.5 in 8.9 cm 88.9 mm 0.29 ft |
| Greutate Carcasa | 8.3 kg 18 lbs |
41 kg 90 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 37.76 in 95.9 cm 959 mm 3.15 ft |
74.9 in 190.2 cm 1902.46 mm 6.24 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 24.21 in 61.5 cm 615 mm 2.02 ft |
46.6 in 118.4 cm 1183.64 mm 3.88 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 7.64 in 19.4 cm 194 mm 0.64 ft |
18.7 in 47.5 cm 475 mm 1.56 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 8.9 kg 20 lbs |
43.41 kg 96 lbs |
| Culoare Carcasa | Gray | Dark Gray |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | MStar MSD6886 | MStar MSD6886 |
| Nuclee Procesor | 4 | 4 |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S2 DVB-S |
Analog (NTSC/PAL/SECAM) ATSC Clear QAM |
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Bluetooth Wi-Fi Direct |
LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 5.0 Anyview Cast |
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) 1 x Satellite In (Main; F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 (max 0.5 A) 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 |
4 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x Cable/Antenna In (F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In (Video + L/R) 2 x USB 2.0 1 x Ethernet RJ45 (100 Mbps) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 7W | 2 x 15W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U4.0 | Google TV |
| Caracteristici Speciale | Anyview Cast Unibody Design Ultra Dimming VEWD Internet browser Anyview Stream PVR HbbTV 2.0.2 Motion Picture Enhancer Ultra Color Enhancer Super Contrast YouTube MEMC Depth Enhancer 4K Upscaling Wide Color Gamut Netflix Amazon Prime Video Noise Reduction |
YouTube Alexa Ultra Dimming Smooth Motion Voice command Chromecast built-in Netflix Eye Safety Google Assistant Quantum Dot Color Noise Reduction Wide Color Gamut Game Mode Depth Enhancer AI 4K upscaling Prime Video Low Blue Light AI Picture Optimizaton MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 37.76 in 95.9 cm 959 mm 3.15 ft |
74.9 in 190.2 cm 1902.46 mm 6.24 ft |
| Inaltime Carcasa | 22.01 in 55.9 cm 559 mm 1.83 ft |
42.8 in 108.7 cm 1087.12 mm 3.57 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 200 | 800x400 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | No |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | No |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | No |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Criteria Index | Motion Rate |
| Valoare Interpolare Ecran | 2000 | 120 |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PCI | MR |
| Accesorii | ||
| Extra | 85A7H - voice remote control 85A76H - regular remote control |
|
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | TÜV Rheinland Certified Low Blue Light |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | 20 % - 80 % |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % |
| Hisense 43A7500F | Hisense 85A7H |