0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Hisense 43A6H | BenQ EW2880U |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | TV | Monitor |
| An Fabricatie | 2022 | 2021 |
| Brand | Hisense | BenQ |
| Seria Modelului | A6H | |
| Model | 43A6H | EW2880U |
| Alias | 43A66H 43A63H |
|
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 43" (inches) | 28" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 42.52 in 108 cm 1080 mm 3.54 ft |
27.91 in 70.9 cm 709 mm 2.33 ft |
| Latime Ecran | 37.05 in 94.1 cm 941.184 mm 3.09 ft |
24.45 in 62.1 cm 620.928 mm 2.04 ft |
| Inaltime Ecran | 20.84 in 52.9 cm 529.416 mm 1.74 ft |
13.44 in 34.1 cm 341.28 mm 1.12 ft |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 10 bits (8 bits + FRC) | 10 bits (8 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | Yes | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 1073741824 | 1073741824 |
| Biti | 30 | 30 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Screen Pixel Pitch | 0.245 mm | 0.162 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 103 ppi | 157 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 92.4 % | 85.3 % |
| Sursa Iluminare | Direct LED | W-LED |
| DCI P3 | 90% | |
| Luminozitate | 300 cd/m² | 300 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 20 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 5 ms | |
| HDR | Dolby Vision HDR10 HLG (Hybrid Log Gamma) HDR10+ |
HDR10 |
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 2.91 in 7.4 cm 74 mm 0.24 ft |
3.19 in 8.1 cm 81 mm 0.27 ft |
| Greutate Carcasa | 6.8 kg 15 lbs |
5.29 kg 12 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 37.91 in 96.3 cm 963 mm 3.16 ft |
25.08 in 63.7 cm 637 mm 2.09 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 24.17 in 61.4 cm 614 mm 2.01 ft |
16.57 in 42.1 cm 421 mm 1.38 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 8.03 in 20.4 cm 204 mm 0.67 ft |
10.91 in 27.7 cm 277 mm 0.91 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 7.5 kg 17 lbs |
7.9 kg 17 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Chipset Procesor | NovaTek NT72671D | |
| Procesor | 2x ARM Cortex-A73, 2x ARM Cortex-A52 | |
| Nuclee Procesor | 4 | |
| Placa Video | ARM Mali-G51 | |
| TV Tuner | Analog (NTSC/PAL/SECAM) DVB-T DVB-T2 DVB-C DVB-S DVB-S2 |
|
| Camera Web Integrata | No | No |
| Retea | LAN Wi-Fi 802.11a (IEEE 802.11a-1999) 802.11b (IEEE 802.11b-1999) 802.11g (IEEE 802.11g-2003) 802.11n (IEEE 802.11n-2009) 802.11n 5GHz 802.11ac (IEEE 802.11ac) Wi-Fi Direct Bluetooth 5.0 Anyview Cast |
|
| Conectivitate | 3 x HDMI 2.0 (CEC) 1 x Satellite In (F-type female) 1 x Optical Audio Out 1 x Antenna (RF) (female) 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x AV Composite In 3.5 mm jack 2 x USB 2.0 1 x CI+ 1.4 1 x Ethernet RJ45 (100 Mbps) |
1 x DisplayPort 1.4 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x USB (Type-C; upstream; 60W; DP Alt Mode) 2 x HDMI 2.0 |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 7W | 2 x 3W |
| Caracteristici | ||
| Sistem Operare | VIDAA U5.0 | |
| Caracteristici Speciale | Alexa Depth Enhancer Smooth Motion Google Assistant Netflix YouTube Ultra Dimming MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) Disney+ AI 4K upscaling Voice command Precision Color AI Picture Optimisation Prime Video |
Brightness Intelligence Plus (B.I.+) Color Weakness Mode Eye Reminder HDRi Flicker-free technology ePaper Mode AMA (Advanced Motion Accelerator) Low Blue Light AMD FreeSync technology Super Resolution |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 37.91 in 96.3 cm 963 mm 3.16 ft |
25.08 in 63.7 cm 637 mm 2.09 ft |
| Inaltime Carcasa | 22.05 in 56 cm 560 mm 1.84 ft |
15.35 in 39 cm 390 mm 1.28 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 200 x 300 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | No | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 100 mm 10 cm 3.937 in 0.3281 ft |
|
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | No |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | No | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 15 ° | |
| Rotatie spre Dreapta | 15 ° | |
| Suport Inclare Fata/Spate | No | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | |
| Inclinare Ecran pe Spate | 15 ° | |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 50 Hz / 60 Hz | 60 Hz |
| Tehnologie Interpolare Ecran | Picture Criteria Index | |
| Valoare Interpolare Ecran | 1500 | |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | PCI | NULL |
| Accesorii | ||
| Extra | Voice remote control | HDMI cable Remote control |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | RoHS | TÜV Rheinland Flicker-free Certified TÜV Rheinland Low Blue Light Certified |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 5 °C - 35 °C 41 °F - 95 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 20 % - 80 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -15 °C - 45 °C 5 °F - 113 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 10 % - 70 % |
| Hisense 43A6H | BenQ EW2880U |