0
Premium subscription
Limited offer: $9.99 FREE
Subscription benefits:
DisplayDB este asociat Amazon Services LLC si castiga din vanzarile aferente.
| Informatii Generale | ||
|---|---|---|
| Model | Gigabyte M32Q | ViewSonic VP2458 |
|
|
|
| Pret | ||
| Tip | Monitor | Monitor |
| An Fabricatie | 2021 | 2018 |
| Brand | Gigabyte | ViewSonic |
| Model | M32Q | VP2458 |
| Informatii Ecran | ||
| Clasa Marime Ecran | 32" (inches) | 24" (inches) |
| Dimensiune Diagonala | 31.54 in 80.1 cm 801 mm 2.63 ft |
23.78 in 60.4 cm 604 mm 1.98 ft |
| Latime Ecran | 27.48 in 69.8 cm 698.112 mm 2.29 ft |
20.75 in 52.7 cm 527.04 mm 1.73 ft |
| Inaltime Ecran | 15.46 in 39.3 cm 392.688 mm 1.29 ft |
11.67 in 29.6 cm 296.46 mm 0.97 ft |
| Tip Ecran | IPS | IPS |
| Display Bit Depth | 8 bits | 8 bits (6 bits + FRC) |
| Frame Rate Control | No | Yes |
| Numar Maxim de Culori | 16777216 | 16777216 |
| Biti | 24 | 24 |
| Aspect Ecran | 16:9 | 16:9 |
| Rezolutie Ecran | 2560 x 1440 | 1920 x 1080 |
| Screen Pixel Pitch | 0.273 mm | 0.275 mm |
| Densitate Pixeli Ecran | 93 ppi | 92 ppi |
| Raport Marime Ecran-Carcasa | 90.37 % | 93.21 % |
| Sursa Iluminare | W-LED | W-LED |
| DCI P3 | 94% | 70% |
| sRGB | 120 % | 97 % |
| Adobe RGB 1998 | 70 % | |
| NTSC 1953 | 72 % | |
| Luminozitate | 350 cd/m² | 250 cd/m² |
| Contrast Ecran | 1000 : 1 | 1000 : 1 |
| Contrast Dinamic Ecran | 20000000 : 1 | |
| Unghi Vizibilitate Ecran (Orizontala) | 178 ° | 178 ° |
| Unzhi Vizibilitate Ecran (Verticala) | 178 ° | 178 ° |
| Screen Input Lag | 35 ms | |
| Timp Minim de Raspuns | 1 ms | 7 ms |
| Timp Mediu de Raspuns | 14 ms | |
| Strat Protector Ecran | Anti-glare/Matte | Anti-glare/Matte (3H) |
| HDR | HDR DisplayHDR 400 HLG (Hybrid Log Gamma) |
|
| 3D | No | No |
| Marime, Greutate, Culoare | ||
| Adancime Carcasa | 1.74 in 4.4 cm 44.3 mm 0.15 ft |
1.89 in 4.8 cm 48 mm 0.16 ft |
| Greutate Carcasa | 7.1 kg 16 lbs |
3.1 kg 7 lbs |
| Adancime Carcasa cu Suport | 28.18 in 71.6 cm 715.8 mm 2.35 ft |
21.22 in 53.9 cm 539 mm 1.77 ft |
| Inaltime Carcasa cu Suport | 17.93 in 45.5 cm 455.3 mm 1.49 ft |
16.68 in 42.4 cm 423.7 mm 1.39 ft |
| Adancime Ecran cu Suport | 9.62 in 24.4 cm 244.3 mm 0.8 ft |
8.46 in 21.5 cm 215 mm 0.71 ft |
| Greutate Ecran cu Suport | 10.2 kg 22 lbs |
5.5 kg 12 lbs |
| Culoare Carcasa | Black | Black |
| Hardware | ||
| Camera Web Integrata | No | No |
| Conectivitate | 1 x USB 3.0 (Type-C; upstream) 2 x HDMI 2.0 1 x 3.5 mm Audio Out 1 x DisplayPort 1.4 2 x USB 3.0 (Type-A; downstream) 1 x USB 3.0 (Type-B; upstream) |
1 x HDMI 1.4 1 x DisplayPort 1.2 1 x D-sub 2 x USB 3.1 (downstream) 1 x USB 3.1 (upstream) |
| Audio | ||
| Boxe Audio Integrate | 2 x 3W | |
| Caracteristici | ||
| Caracteristici Speciale | AMD FreeSync Premium Black Equalizer OSD Sidekick Dashboard Flicker-free technology Smart OD Picture-by-Picture Eagle Eye Crosshair 6-axis color control Picture-in-Picture KVM Switch Aim Stabilizer Sync Low Blue Light |
HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Blue Light Filter Flicker-free technology |
| Caracteristici Extra | Anti-theft stand lock slot - Kensington | Anti-theft stand lock slot - Kensington |
| Ergonomie | ||
| Adancime Carcasa | 28.18 in 71.6 cm 715.8 mm 2.35 ft |
21.22 in 53.9 cm 539 mm 1.77 ft |
| Inaltime Carcasa | 16.69 in 42.4 cm 423.8 mm 1.39 ft |
12.24 in 31.1 cm 311 mm 1.02 ft |
| Suport Perete VESA | Yes | Yes |
| Marime Interfata VESA Standard | 100 x 100 | 100 x 100 |
| Stand VESA Detasabil | Yes | Yes |
| Ajustare pe Inaltime | Yes | Yes |
| Interval Ajustare Inaltime | 130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
130 mm 13 cm 5.1181 in 0.4265 ft |
| Suport Pivotare Mod Portret / Vedere | No | Yes |
| Pivotare la Stanga | 90 ° | |
| Pivotare la Dreapta | 90 ° | |
| Suport Rotatie Stanga/Dreapta | Yes | Yes |
| Rotatie spre Stanga | 30 ° | 60 ° |
| Rotatie spre Dreapta | 30 ° | 60 ° |
| Suport Inclare Fata/Spate | Yes | Yes |
| Inclinare Ecran in Fata | 5 ° | 5 ° |
| Inclinare Ecran pe Spate | 21 ° | 21 ° |
| Frecventa si Interpolare | ||
| Frecventa Digitala pe Verticala | 48 Hz - 170 Hz | 48 Hz - 75 Hz |
| Frecventa Digitala pe Orizontala | 30 kHz - 222 kHz | 55 kHz - 90 kHz |
| Unitate Masura Interpolare Ecran | NULL | |
| Accesorii | ||
| Extra | DisplayPort cable HDMI cable USB 3.0 upstream cable |
DisplayPort cable USB 3.1 upstream cable |
| Certificate si Standarde | ||
| Licente | EyeSafe Display TUV Rheinland Eye Safety Certified |
CB CCC CE CEL Level 1 CU ENERGY STAR 7.0 ErP eStandby FCC Class B REACH SVHC List & DoC RoHS VCCI WEEE |
| Cerinte Utilizare si Stocare | ||
| Nivel Optim Temperatura de Functionare | 0 °C - 40 °C 32 °F - 104 °F |
|
| Safe Operating Humidity Level | 10 % - 85 % | |
| Temperatura Stocare Interna | -25 °C - 55 °C -13 °F - 131 °F |
|
| Nivel Umiditate Stocare Interna | 20 % - 90 % | |
| Nivel Altitudine Maxima de Functionare | 5000 | |
| Nivel Altitudine Maxim de Stocare | 12192 |
| Gigabyte M32Q | ViewSonic VP2458 |